Ten artykuł jest kontynuacją tematu o konkursie organizowanym przez ZUS, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w firmach i przeciwdziałanie wypadkom w miejscu pracy. Zanim przeczytasz nieniejszy tekst zachęcam Cię byś zaczął lekturę od artykułu Dofinansowanie z ZUS – jak wypełnić wniosek ?

Dofinansowanie z ZUS -co jeszcze warto wiedzieć ?

Jaka jest wysokość dofinansowania i jakie są widełki ?

Jak pewnie się domyślasz nie wszystkie firmy mogą liczyć na maksymalną dotację czyli 500.000 złotych. Zależy to oczywiście od wytycznych przedstawionych przez organizatora konkursu. ZUS informuje, że maksymalna wysokość dofinansowania Projektu jest uzależniona od liczby osób, za które opłacacasz składki na ubezpieczenia społeczne na dzień złożenia wniosku. Spójrz na tabelkę poniżej.

W tabeli poniżej powyżej przedstawiliśmy udziały procentowe wysokości dofinansowania w przypadku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne oraz maksymalne dopuszczalne kwoty dofinansowania. Co ważne są to kwoty brutto.Pamiętaj że nie możesz dowolnie dysponować środkami, które dostaniesz. Niedopuszczalne jest przesuwanie pieniędzy pomiędzy działaniami.

Dofinansowanie z ZUS -co jeszcze warto wiedzieć ? –

Jak prawidłowo ustalić liczbę osób, za które płacisz składki.

Jak widzisz liczba osób, za które opłacasz składki ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o kwotę uzyskanej dotacji.

Aby ustalić liczbę tych osób we właściwy sposób, należy od liczby ubezpieczonych wykazanych w ostatniej deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA, która jest wymagalna na dzień złożenia wniosku odjąć osoby:

1) podlegające wyłącznie ubezpieczeniu zdrowotnemu;

2) przebywające na urlopach macierzyńskich;

3) przebywające na urlopach na warunkach urlopu macierzyńskiego;

4) przebywające na urlopach rodzicielskich;

5) przebywające na urlopach wychowawczych;

6) zatrudnione w celu przygotowania zawodowego;

7) przebywające cały miesiąc na urlopach bezpłatnych, lub za które płatnik wykazał kody przerwy 151 i 152 za cały miesiąc;

8) wyrejestrowane po złożeniu badanym okresie rozliczeniowym, z tym że nie później niż w dniu złożenia wniosku przez płatnika;

Czytaj  Emerytura rolnicza – zmiany w KRUS

a następnie dodać osoby zgłoszone do ubezpieczenia w okresie po przekazaniu Deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA do ZUS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *