Dofinansowanie z ZUS - jak wypełnić wniosek ?

Ten artykuł jest kontynuacją tematu o konkursie organizowanym przez ZUS, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w firmach i przeciwdziałanie wypadkom w miejscu pracy. Zanim przeczytasz nieniejszy tekst zachęcam Cię byś zaczął lekturę od artykułu “Dofinansowanie z ZUS jak je uzyskać ?”

Wnioski w konkursie na 2022 rok będzie można składać jak co roku pod koniec lipca. Wniosek możesz złożyć zarówno w formie tradycyjnej jak i drogą elektroniczną. Wniosek należy złożyć do końca lipca 2022

Dofinansowanie z ZUS - jak wypełnić wniosek ?

Dofinansowanie z ZUS – jak wypełnić wniosek ? –

Prawidłowo wypełnij wniosek

Dofinansowanie z ZUS – jak wypełnić wniosek ? – Najpierw oczywiście podajemy dane rejestrowe firmy. NIP, REGON oraz nazwę firmy, a także podstawowe dane takie jak adres czy telefon. Należy także podać kod PKD działalności. Ważnym polem jest nazwa projektu, który ma być dofinansowany z dotacji ZUS. Nazwę musisz wymyślić sam. Przykładowa nazwa to “poprawa wentylacji i klimatyzacji w firmie. Co ważne podaj także informację o za ile osób odprowadzasz składki do ZUS oraz ilu pracowników będzie obejmował projekt.

Jedną z ważniejszych części wniosku jest jego punkt drugi, czyli “działania inwestycyjne” – podzielono go na trzy obszary..

Po pierwsze musisz krótko opisać projekt. Opisujesz tak naprawdę obecny stan bezpieczeństwa w swojej firmie i co konkretnie chciałbyś poprawić w swojej firmie. Wskaż na przykład na uciążliwy hałas panujący na hali produkcyjnej i jak w takim razie pieniądze z ZUS mogą to zmienić

Po drugie wskaż cel główny projektu i cele poszczególnych działań inwestycyjnych. Na przykład przeciwdziałanie utracie słuchu pracowników produkcji.

Po trzecie wskaż uzasadnienie podjęcia poszczególnych działań inwestycyjnych. Tutaj warto napisać, że chcesz po prostu polepszyć codzienne warunki pracy, które choć zgodne ze wszelkimi normami są uciążliwe. Wskaż na przykład na słabe oświetlenie hali

Czytaj  Dofinansowanie z ZUS -Jakie dokumenty złożyć?

Po czwarte opisz zamierzone efekty działań inwestycyjnych. Dobrze jest tutaj wspomnieć o poprawie efektywności pracowników.

Dofinansowanie z ZUS - jak wypełnić wniosek ?

W części trzeciej mamy harmonogram działań i budżet

Przede wszystkim chodzi o to, abyś wpisał tam czynności, które podejmiesz po podpisaniu umowy

Ostatni podpunkt to miejsce na wpisanie konkretnych rezultatów podjętych działań. Słowo konkretne musisz wziąć do serca, ponieważ chodzi o wartości liczbowe. W tabelce jest kilkanaście czynników, musisz określić poprawę tych, o której się starasz.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *