Dofinansowanie z ZUS jak je uzyskać ?

W tym artykule przybliżymy temat dofinansowania, które przedsiębiorcy mogą uzyskać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem realizowanego programu jest przeciwdziałanie wypadkom przy pracy. Pozyskane środki mają pomóc przedsiębiorcom poprawić warunki pracy. Dofinansowanie z ZUS jak je uzyskać ? – Jeśli chcesz wiedzieć przeczytaj artykuł do końca

Dofinansowanie z ZUS jak je uzyskać ?

Jakie są warunki uczestnictwa w konkursie

Środki pieniężne na BHP, przedsiębiorcy uzyskują w drodze konkursu. Żeby wziąć w nim udział musisz spełnić kilka warunków.

  • Przede wszystkim nie możesz zalegać z płatnościami składek na ubezpieczenie społeczne.
  • Po drugie Twoja firma nie może znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji.
  • Co ważne nie możesz mieć też zaległości w Urzędzie Skarbowym
  • Ponad to możesz wziąć udział w konkursie jeśli nie ubiegałeś się o dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia wypłaty przez ZUS całości ostatniego dofinansowania;
  • Co więcej możesz wziąć udział w konkursie jeśli nie ubiegałeś się o dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia zwrotu dofinansowania.

Przeczytaj także inny nasz artykuł: “Czy faktura zwalnia z wystawienia paragonu?”

Dofinansowanie z ZUS jak je uzyskać ?

Ile właściwie możesz dostać ?

Największe firmy mogą dostać nawet 500.000 złotych. Natomiast jednoosobowe działalności gospodarcze mogą liczyć na maksymalnie 140.000 złotych dofinansowania. Szerzej o kwotach i wniosku opowiemy w kolejnym artykule.

Co możesz za to kupić lub zrobić

Ze środków przewidzianych w konkursie możesz sfinansować na przykład zabezpieczenie krawędzi, które ochroni pracownika przed upadkiem z wysokości. Ponad to możesz poprawić oświetlenie swojej hali oraz magazynu. ZUS dofinansuje wymianę oświetlenia na energooszczędne lub LED. Możesz z tych środków sfinansować także zakup wózka widłowego. Dzięki tym środkom zabezpieczysz niebezpieczne strefy maszyn i urządzeń lub ogranicz hałas. Możesz zamontować na hali lepszą wentylację lub klimatyzację. Podsumowując wykorzystaj zatem dotacje do poprawy warunków pracy na stanowiskach.

Czytaj  Działalność gospodarcza w mieszkaniu

Dofinansowanie z ZUS jak je uzyskać ? – więcej szczegółów podamy w kolejnym artykule. Już teraz zachęcam Cię do jego przeczytania. Dowiesz się jak prawidłowo wypełnić wniosek w konkursie.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Różnice między leasingiem operacyjnym a finansowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *