Ulga Internetowa - czy przysługuje także przedsiębiorcy ?

Ulga Internetowa – czy przysługuje także przedsiębiorcy ? – Obecnie nie wyobrażamy sobie prowadzenia przedsiębiorstwa bez dostępu do Internetu. Cyfryzacja firmy to jeden z fundamentów konkurencyjności przedsiębiorstwa i wszyscy świetnie zdają sobie z tego sprawę. Nie mniej jednak należy pamiętać, że utrzymanie sieci Internet rodzi konkretne koszty. Rodzi się zatem pytanie czy ulga internetowa przysługuje także przedsiębiorcom.

Ulga Internetowa - czy przysługuje także przedsiębiorcy ?

Ulga na internet dotyczy wydatków poniesionych z tytułu użytkowania sieci Internet. Odliczamy ją od podstawy obliczenia podatku.

Z ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy którzy wybrali jeden ze sposobów opodatkowania. Po pierwsze według skali podatkowej. Składasz formularz PIT-36. Po drugie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych składasz formularz PIT-28. Pamiętaj, że ulga internetowa przysługuje wyłącznie w dwóch kolejno następujących po sobie latach podatkowych. Warunkiem jest to, by podatnik z niej nie korzystał. Ponad to ulga umożliwia odliczenie wydatków do kwoty nieprzekraczającej 760 zł w danym roku.

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu. – Podatek od środków transportowych — kto i kiedy go opłaca?

Ulga Internetowa - czy przysługuje także przedsiębiorcy ?

Wydatki trzeba udokumentować !

Wydatki na internet trzeba udokumentować. W praktyce przedstawiamy fakturę od operatora usługi . Honorowana jest też oczywiście e-faktura. Dokument powinien zawierać w szczególności: dane identyfikujące kupującego (odbiorcę usługi lub towaru) i sprzedającego (towar lub usługę), rodzaj zakupionego towaru lub usługi oraz kwotę do zapłaty.

Ulgę rozliczysz w zeznaniu rocznym, wypełniając załącznik PIT/O.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  PIT-6 – kogo dotyczy?

Ulga Internetowa – czy przysługuje także przedsiębiorcy ? –

Nowy projekt

Zmiany zakładają przede wszystkim zwiększenie limitu kosztów do kwoty 2024 zł. Ponadto ustawodawca proponuje zniesienia ograniczenia czasowego ulgi. Co ważne projektowane przepisy zakładają także rozszerzenie katalogu wydatków, które będziemy mogli odliczyć.Okazuje się, że będzie możliwość odliczenia kosztów sprzętu czy jego modernizacji oraz instalacji.

Czytaj  Zmiana zasad poboru zaliczek - podatek PIT

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Polski Ład — zmiana w opodatkowaniu na zasadach ogólnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *