W sytuacji, gdy przedsiębiorca chce zatrudnić do pracy pracownika najczęściej odbywa się to przez umieszczenie ogłoszenia. Dzięki temu trafić mogą na nie chętni kandydaci i tym samym zgłosić swoją kandydaturę na wskazane stanowisko pracy. A zatem, gdzie zamieszczać oferty pracy? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Jak skutecznie rekrutować pracowników?

Gdzie zamieszczać oferty pracy jak założyć działalność

Gdzie zamieszczać darmowe oferty pracy?

Przedsiębiorcy bardzo często poszukując pracownika, używają tzw. poczty pantoflowej. Jest to dobry pomysł, jednakże w ten sposób nie zawsze można trafić na odpowiedniego kandydata, tym bardziej wymagając konkretnych umiejętności i posiadanej wiedzy. Z tego powodu dobrze jest wykorzystać możliwe narzędzia oraz sposoby i tym samym umieścić ogłoszenie z ofertą pracy. Na początku warto się zastanowić, w jakim miejscu szukany kandydat może trafić na ogłoszenie. Czy odpowiednia będzie do tego gazeta lokalna, portal internetowy z ofertami pracy, strona internetowa firmy, jej kanał na social mediach, urząd pracy lub agencja pracy.

Ogłoszenie o pracę na profesjonalnym portalu z ogłoszeniami

Jeśli przedsiębiorca szuka pracownika, który musi posiadać konkretne umiejętności, wiedzę oraz doświadczenie, to dobrze skorzystać z profesjonalnego portalu, np. pracuj.pl. Niestety zamieszczenie tam ogłoszenia wiąże się z dużymi kosztami (które można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu). Z jednej strony może to być minus, a z drugiej – istniej duża szansa, że przeczyta ogłoszenie i wyślę swoją aplikacje odpowiednia osoba. Z tego powodu, jeśli zależy Ci na pracowniku o konkretnych umiejętnościach, to dobrze z tego skorzystać.

Gdzie zamieszczać oferty pracy jak założyć działalność

A może firma rekrutacyjna?

Zrekrutowanie nowego pracownika może odbyć się także przez firmę rekrutacyjną. Niestety jest to najdroższe rozwiązanie, ponieważ jego koszt może wynosić nawet 3-krotność zaplanowanej wypłaty dla pracownika. Jednakże w niektórych sytuacjach jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ przez ten sposób mona znaleźć odpowiedniego kandydata. Najczęściej ten sposób rekrutacji odbywa się, jeśli przedsiębiorca poszukuje wysokiej klasy specjalisty, o określonych kompetencjach i dodatkowo zależy jemu na czasie. Dodatkowo dużym atutem tego sposobu jest fakt, że rekrutacją w pełni zajmie się firma. Tym samym przedsiębiorca na jakiś czas nie zyska nowego zadania.

Czytaj  Dane wrażliwe - czym różnią się od danych osobowych?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Urlop wychowawczy — komu przysługuje i ile trwa czasu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *