Biznes e-commerce - Od czego zacząć ?

Biznes e-commerce – Od czego zacząć ? – To pytanie zdaje sobie coraz więcej ludzi. Sklepy internetowe rosną jak grzyby po deszczu. Co więcej notują coraz lepsze wyniki sprzedażowe. W tym artykule dowiesz się od czego zacząć, by założyć swój własny sklep internetowy.

Biznes e-commerce - Od czego zacząć ?

Krok 1 – Zastanów się jaką formę prawną swojej działalności wybrać

Warto wiedzieć, że prowadzenie sklepu internetowego możliwe jest w prawie każdej formie,Sklep internetowy może zatem prosperować jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, jawna, spółka komandytowa, komandytowo-akcyjna, sp. z o.o. lub w formie spółki akcyjnej. Nie można jedynie prowadzić sklepu internetowego prowadzić w ramach spółki partnerskiej. Ta forma działalności z reguły zarezerwowana jest dla przedstawicieli tak zwanych wolnych zawodów. Mówimy tu o kancelariach prawnych czy przychodniach lekarskich

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu – Formy prawne działalności gospodarczej

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Odsetki ustawowe za opóźnienie

Krok 2- Zastanów się jaką formę opodatkowania wybrać

To naprawdę trudne pytanie ale musisz je sobie zadać już na bardzo wczesnym etapie. Formę opodatkowania możesz oczywiście zmienić raz do roku., do 20 stycznia. Warto pamiętać, że wypełniając wniosek w CIDG musisz zamieścić informację o sposobie opodatkowania. W innym przypadku fiskus z automatu uzna, że rozliczasz się w oparciu o skalę podatkową. Innymi formami rozliczenia są oczywiście podatek liniowy czy ryczałt. Jaką formę opodatkowania zatem wybrać? – Wszystko zależy od skali Twojej działalności, a mianowicie faktycznych kosztów jej prowadzenia. Zastanów się także czy chcesz rozliczyć się ze współmałżonkiem.

Sklepy internetowe są opodatkowane stawką 3% ryczałtu, ale pamiętaj, że w przypadku opodatkowania ryczałtem podstawą opodatkowania jest przychód a nie dochód oznacza to nic innego jak to, że koszty działalności nie obniżą Twojej podstawy opodatkowania. Podatek liniowy wynosi 19% i koszty działalności obniżają w tym wypadku podstawę opodatkowania.

Czytaj  Analiza SWOT - S, czyli mocne strony

Biznes e-commerce – Od czego zacząć ? – Wybierz odpowiednią platformę

Odpowiednio wybrana platforma e-commerce pomoże Ci dosłownie w jeden dzień założyć Twój własny sklep internetowy. Będziesz mógł praktycznie bez specjalistycznej wiedzy dodawać zdjęcia i opisy swoich produktów. Platformy te umożliwiają także dodawanie integracji z wybranymi firmami kurierskimi. Pamiętaj także, że musisz umożliwić użytkownikom płatność kartą czy PAY-U lub Przelew24. Takie integracje dostępne na platformach są jednak dodatkowo płatne

Ten artykuł jest zaledwie pierwszym z serii artykułów poświęconych branży e-commerce. Już teraz zachęcam Cię do przeczytania kolejnych.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Zaliczka na poczet dywidendy

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Skierowanie na badania lekarskie pracownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *