Polski Ład 3.0

Jeśli prowadzisz firmę informatyczną lub jesteś programistą koniecznie przeczytaj nasz artykuł. – Polski ład – co zmieni się dla IT. Statystyki pokazują, że większość osób zatrudnionych w branży IT pracuje na kontraktach B2B i umowę o pracę.. Dlaczego, wielu informatyków nie chce być ściśle powiązana z jednym pracodawcą. Część pracowników podąża za konkretnymi projektami a nie za pracodawcą.

Polski ład - co zmieni się dla IT

Zanim podejmiesz decyzję o założeniu działalności gospodarczej w branży IT koniecznie zastanów się nad formą opodatkowania dochodu. Kluczowe pytania jakie musisz sobie na początek zadać to:

Jakie są moje miesięczne dochody?

Jakie są miesięczne koszty działalności, które ponoszę?

Pomoże Ci to w podjęciu decyzji czy rozliczać się na podstawie skali podatkowej lub być liniowcem i korzystać z ulgi IPBOX, warto wiedzieć, że w takim wypadku podatek dochodowy to tylko 5% Musisz jednak wiedzieć, że gdy chcesz skorzystać z tej preferencji podatkowej, nie możesz rozliczać się na podstawie ryczałtu.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Polski Ład — Zmiany w estońskim CIT

Polski ład – co zmieni się dla IT – Jak rozumieć ryczałt w Nowym Ładzie ?

Dla programistów Nowy Ład wprowadza zmianę stawki podatkowej z obecnie obowiązujących 15% na 12%. W pierwotnej wersji ustawy składka zdrowotna, której nie można będzie odliczyć od dochodu miała wynieść 1/3 czyli 4% co wiązało by się z realnym podwyższeniem stawki podatkowej do 16%. Dlatego główne założenia trochę zmieniono.

Nowy Polski ład przewiduje obecnie ustalanie składki zdrowotnej od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – w zależności od poziomu przychodów za podstawę wymiaru obliczania składki zdrowotnej uznawane będzie: 60 proc., 100 proc. lub 180 proc. Co to oznacza w praktyce ? Możemy ustalić 3 progi dla składki zdrowotnej. Spójrzmy na wyliczenia ekspertów.

Czytaj  Ulga na zabytki

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu. – Na jak długo można zawiesić działalność gospodarczą

  • pierwszy próg – 315,56 zł – jeśli Twoje , roczne przychody nie przekroczą 60 tysięcy złotych
  • zmieścisz się w drugim progu – 525,93 zł, Jeśli Twoje roczne przychody kształtują się pomiędzy 60 tys zł a 300 tys. zł,
  • trzeci próg – 946,68 zł – Twoje roczne przychody wynoszą powyżej 300 tys. zł.

Pamiętaj, że abyś mógł rozliczać się na zasadzie ryczałtu przychód z wykonywanej działalności nie może przekroczyć 2 mln euro. Czyli około 9 226 800 zł w ciągu roku. Co więcej będąc na ryczałcie nie możesz odliczyć kosztów uzyskania przychodów,

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Polski Ład - Dla kogo obowiązkowe terminale płatnicze?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Porozumienie inwestycyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *