Menadżer w Polski Nowym Ładzie

Jeśli jesteś lub będziesz w najbliższej przyszłości członkiem zarządu firmy lub menadżerem, ten artykuł może Cię z pewnością zainteresować. Menadżer w Polski Nowym Ładzie – przeczytaj koniecznie. Jak zapewne wiesz objęcie stanowiska członka zarządu w przedsiębiorstwie odbywa się na zasadzie powołania na członka zarządu. Procedura ta nie wymaga zawarcia umowy o pracę czy innego stosunku pracy. Co do zasady wynagrodzenia jakie osiągali członkowie zarządu nie były zatem oskładkowane. Nie potrącaliśmy ani składka na ubezpieczenie zdrowotne ani składka ZUS.

Menadżer w Polski Nowym Ładzie

I to właśnie w Nowym Polskim Ładzie się zmieniło.Od wynagrodzenia jakie pobierasz z tytułu powołania na członka zarządu będzie potrącana składka na ubezpieczenie zdrowotne. Ustawodawca ma także zamiar wprowadzić przepisy dotyczące pobierania składki na ubezpieczenia społeczne. Mówimy tu o ubezpieczeniu emerytalnym i rentowym. Ponad to warto podkreślić, że organy podatkowe będą zwracały baczną uwagę na to czy zawarliśmy właściwy stosunek pracy. Dlatego już dziś zastanów się czy Twoja umowa zlecenia nie powinna być raczej umową o pracę

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu. – Kto ma obowiązek rejestracji do VAT-UE?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Polski Ład 3.0 – jakie zmiany?

Jak się pewnie orientujesz nowe przepisy zakładają brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku dochodowego. Przepisy Polskiego Ładu zakładają, że składka zdrowotna ma wynosić 9%. Menadżer, którego dochód roczny nie przekroczy kwoty 120.000 złotych zapłaci realnie 17% podatku.

Ulga dla klasy średniej – na czym polega?

Przede wszystkim ulga ta ma zrekompensować możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku dochodowego. Ulga ta będzie jednak przysługiwała osobom, które rozliczają się na zasadach ogólnych oraz zawarły umowę o pracę. Ulga dla klasy średniej będzie rozliczana na podstawie zaliczek miesięcznych na podatek.Menadżer w Polski Nowym Ładzie – Co warto podkreślić Twoje dochody roczne muszą mieścić się w przedziale od 60 do 130 tysięcy złotych. Jeśli przekroczysz ten próg, automatycznie tracisz prawo do zastosowania ulgi. Wskazane wyżej widełki mają duże znaczenie, gdy na przykład otrzymujemy duże jednorazowe premie. Mogą one jednorazowo, ale znacząco wpłynąć na nasze dochody. Wtedy również tracimy prawo do zastosowania ulgi przewidzianej dla klasy średniej.

Czytaj  Polski Ład wprowadza nowe obowiązki

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Polski Ład 2.0 – zmiany podatkowe

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Polski Ład wprowadza nowe obowiązki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *