O zwrot podatku VAT mogą ubiegać się czynni podatnicy VAT, którzy mają nadwyżkę podatku VAT, która dominuje od zakupów nad sprzedażą z podatkiem VAT. Spełnić trzeba określone warunki, aby go dostać. Wprowadzono nowy sposób, który zostanie tu opisany. Ten sposób pozwala na otrzymanie zwrotu dużo szybciej niż pozwalają na to inne sposoby. Z tego powodu warto z niego skorzystać. Przeczytaj artykuł do końca, aby poznać najważniejsze informacje w temacie: Warunki zwrotu VAT.

Warunki zwrotu VAT najważniejsze informacje jak założyć działalność

Jakie są obowiązki czynnych podatników VAT?

Według zapisów czynni podatnicy VAT bez względu czy dokonali rejestracji do VAT w jeden ze sposób, czyli dobrowolnie lub obowiązkowo, muszą składać dokument rozliczeniowy JPK_V7. Następnie płacą podatek jaki jest konsekwencją wyliczenia.

Warunek otrzymania zwrotu VAT na nowych zasadach

Przede wszystkim, aby dostać zwrot podatku VAT trzeba złożyć JPK_V7. Należy się w nim ubiegać o zwrot podatku w podanym terminie. Nowe zasady wprowadziły zwrot podatku VAT na rachunek VAT. Oznacza to, że rachunek VAT też jest nową rzeczą, która przyda się w rozwiązaniu sprawy ze zwrotem bardzo korzystanie dla podatnika. Powoduje to, że ten sposób jest dużo szybszy oraz łatwiejszy. Dodatkowo nie wymaga on podania nowych informacji czy zadbanie o spełnienie nowych wymagań. Z tego powodu warto o to zadbać, czyli zacząć go używać. Podatnicy, którzy czekają na zwrot podatku VAT na rachunek VAT otrzymają go dosyć błyskawicznie. Wiąże się to z brakiem możliwości przedłużenia okresu, w którym otrzyma się zwrot. Odpowiedzialną osoba za wydanie takiej decyzji jest naczelnik urzędu skarbowego. W nowym sposobie jest to pomijane i funkcjonuje inaczej.

Warunki zwrotu VAT najważniejsze informacje jak założyć działalność

Warunki zwrotu VAT – najważniejsze informacje – Jak dostać zwrot VAT na rachunek VAT?

Aby otrzymać zwrot podatku przy użyciu nowego sposobu jest bardzo prosty oraz przystępny dla każdej osoby. Wniosek o zwrot podatku VAT na rachunek VAT trzeba złożyć wraz z JPK_V7. W takiej sytuacji trzeba zaznaczyć w podanym wyżej pliku pozycję P_55, czyli “Zwrot na rachunek VAT, o którym mowa w art. 87 ust. 6a ustawy”. Nie ma to potrzeby, aby dodać nowy dokument, napisać konkretną prośbę.

Czytaj  Grupa VAT – nowa kategoria podatnika

Przeczytaj o: Konsekwencje niezaksięgowania faktury

Podatek VAT – najważniejsze informacje i zasady działania

Co powinno zawierać skuteczne wezwanie do zapłaty?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czym się różni podatnik od płatnika?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *