Kasa fiskalna w e-commerce

Pandemia COVID19 pokazała jaki potencjał drzemie w branży e-commerce. Sklepy internetowe rosły jak grzyby po deszczu. Pomimo upływu czasu trend ten nie słabnie, a wręcz przeciwnie . Skoro czytasz ten artykuł zapewne wpisałeś w wyszukiwarkę frazę kasa fiskalna w e-commerce, bo interesuje Cię właśnie ten temat. Zastanawiasz się po prostu czy kasa fiskalna jest Ci potrzebna.

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu. Wpis ten również dotyczy e-commerce. Przeczytaj zatem koniecznie VAT W e-commerce – co warto wiedzieć?

Wróćmy jednak do naszego dzisiejszego tematu. Kasa fiskalna w e-commerce -w świetle Rozporządzenia Ministra Finansów sprzedaż wysyłkowa nie wymaga kasy fiskalnej. Warunkiem zwolnienia jest to, abyś otrzymywał zapłaty od swoich kontrahentów w całości za pośrednictwem banku poczty lub SKOK-u. Po drugie musisz porządnie udokumentować transakcję. Z dokumentów musi zatem jasno wynikać na czyją rzecz została dokonana wpłata i jakiej dostawy towaru konkretnie dotyczyła. Co ważne musisz podać dane nabywcy. Jeśli spełnisz oba t warunki nie musisz posiadać kasy rejestrującej

Kogo nie dotyczy zwolnienie?

Jeśli sprzedajesz przez Internet paliwo płynne, przyczepę, naczepę. Musisz posiadać kasę fiskalną. Wyjątek dotyczy także sprzedaży, alkoholu, tytoniu czy perfum. Warto wiedzieć, że na liście znalazły się także biżuteria, nośniki CD oraz sprzęt radiowy. Co ważne ze zwolnienia wyłączeni zostali także sprzedawcy tekstyliów.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Książeczka sanepidowska — najważniejsze informacje

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Czytaj  Książeczka sanepidowska — najważniejsze informacje

Biuro247

Czytaj  Jak założyć firmę online?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *