jak założyć działalność

Według raportu Związku Polskiego Leasingu, w 2020 roku tylko 0,5% leasingobiorców stanowiły osoby prywatne. Ten wynik pokazuje mylne myślenie w społeczeństwie, jakoby leasing był przeznaczony jedynie dla firm, a tak oczywiście nie jest. Od 2011 roku o ten rodzaj finansowania mogą się starać osoby nieposiadające działalności gospodarczej. Przedsiębiorcom przyznaje się leasing firmowy, a osobom prywatnym – leasing konsumencki. Jakie są różnice pomiędzy nimi? I czy branie leasingu konsumenckiego ma sens? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Leasing firmowy a konsumencki jak założyć działalność

Leasing Firmowy a leasing konsumencki

Rzeczą, która odróżnia leasing firmowy od konsumenckiego jest podmiot, który z niego korzysta. W pierwszym przypadku będzie to firma, a w drugim osoba prywatna.

Czy można zmienić leasing firmowy na konsumencki i odwrotnie?

Zmiana leasingu firmowego w konsumencki, jak rownież odwrotna sytuacja są jak najbardziej możliwe. Pierwsza z nich nastąpi np. W sytuacji zamknięcia firmy, a druga, gdy leasingobiorca otworzy firmę i będzie chciał wprowadzić do niej auto. Jednakże należy pamiętać, że nie wszystkie firmy leasingowe posiadają ofertę dla klientów prywatnych i może to oznaczać komplikacje (a w najgorszym wypadku odmowę) w przekształceniu rodzaju leasingu.

Auto w leasingu konsumenckim – Kto jest jego właścicielem?

Podczas trwania umowy leasingu, leasingobiorca nie jest formalnym właścicielem pojazdu (a niejako dzierżawcą, który za płacenie comiesięcznych rat, otrzymuje do użytku samochód). Oznacza to, w dowodzie rejestracyjnym będą widnieć dane firmy leasingowej. Ona również, jako pierwsza dowie się, że zostałeś złapany przez fotoradar. W przypadku szkody na pojeździe, leasingobiorca nie otrzyma odszkodowania. A po wygaśnięciu umowy, ma prawo wykupu auta.

Leasing firmowy a konsumencki jak założyć działalność

Czy branie leasingu konsumenckiego ma sens?

Leasing konsumencki to dobra alternatywa dla kredytu jako sposobu sfinansowania np. auta (zazwyczaj przyznaje się go nie tylko na samochody nowe, ale także używane). Procedura leasingu opiera się o mniejsze formalności, a także same oferty leasingu są często korzystniejsze finansowo niż w przypadku kredytów. Niestety pomimo to, leasing konsumencki nie jest zbyt popularnym rozwiązaniem.

Czytaj  Na co zwrócić uwagę wynajmując biuro?

Przeczytaj o: Czy można spłacić leasing wcześniej?

Auto w leasingu konsumenckim

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kontrola skarbowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *