jak założyć działalność

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Samochód wzięty na leasing jest własnością firmy leasingowej. Z tego powodu, osoba, która będzie korzystać z pojazdu, musi się dostosować do wymogów leasingodawcy. Jak zatem wygląda ubezpieczenie samochodu w leasingu? Czy leasingobiorca może samodzielnie ubezpieczyć pojazd? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

jak założyć działalność Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Jakie ubezpieczenie auta w leasingu?

Praktycznie w każdym przypadku, firma leasingowa wymaga, aby leasingobiorca wykupił polisę OC i AC. Często również wymagane jest ubezpieczenie NNW oraz Assistance. Jedynie w kwestii ubezpieczenia GAP (chroni przed stratą finansową), leasingobiorca dostanie wolną rękę co do miejsca, w którym kupi polisę dla pojazdu. Pełen pakiet ubezpieczenia ma chronić firmę leasingową przed ewentualnymi problemami z uzyskaniem odszkodowania za uszkodzenie samochodu w leasingu. Poza tym, zdecydowana większość aut nabywanych w drodze leasingu jest nowa lub maksymalnie kilkuletnia.

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – Zakup ubezpieczenia u leasingodawcy

Firmy leasingowe współpracują z wybranymi ubezpieczycielami. Z jednej strony jest to komfortowe, ponieważ mogą zaoferować klientom kompleksową usługę. Z drugiej strony, oferta ubezpieczyciela może być mało atrakcyjna finansowo, co spowoduje, że leasingobiorca będzie musiał pokryć większe koszty ubezpieczenia. W takiej sytuacji warto też zobaczyć jak oferta będzie kształtowała się pod względem kosztów podczas trwania umowy.

jak założyć działalność Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Samodzielny zakup ubezpieczenia

Samodzielne wyszukanie ubezpieczyciela pozwala na znalenienie oferty korzystniejszej cenowo. Niestety, niewiele firm oferujących leasing pozwala na to. W sytuacji, gdy jest to możliwe, firma leasingowa będzie wymagała przedstawienia oferty wybranej firmy ubezpieczeniowej, tak aby ją zaakceptować. W żadnym wypadku nie należy liczyć na pozwolenie, aby ubezpieczenie obejmowało tylko OC, musi być wykupiony cały pakiet.

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Instagram Banner

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Czytaj  Jak zawrzeć umowę pisemną?
Czytaj  Wydatki na samochód w firmie

Ubezpieczenie leasingodawcy czy samodzielne?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, na czym najbardziej zależy leasingobiorcy, czy priorytetem jest komfort czy jednak cena. W razie, gdy kwestia finansowa jest najważniejszym czynnikiem, a leasingodawca zgadza się na samodzielne ubezpieczenie auta, warto skorzystać z jednej z wyszukiwarek ofert ubezpieczeń, tak aby znaleźć najlepszy pakiet.

Przeczytaj o: Dlaczego ważne jest ubezpieczenie GAP w leasingu auta?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Wydatki na samochód w firmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *