jak założyć działalność

Już na etapie szukania leasingu, warto zwrócić uwagę na pewne rzeczy, z których być może kiedyś będziesz chciał skorzystać (lub chcesz skorzystać od razu, czyli np. zewnętrzny ubezpieczyciel w przypadku leasingu auta). Jedną z nich jest zmienianie czasu trwania umowy, a dokładnie jej przedłużenie. Czy można wydłużyć umowę leasingu? Jak to zrobić i czy wiążą się z tym jakieś opłaty? Być może uzyskanie odpowiedzi na te pytania, pozwoli Ci wybrać konkretną ofertę leasingową. Jeśli natomiast jesteś już w trakcie umowy, przeczytaj nasz artykuł do końca.

Czy można wydłużyć umowę leasingu jak założyć działalność

Z jakiego powodu wydłuża się umowę leasingu?

Przyczyn wydłużenia czasu trwania umowy leasingu może być wiele. Jedną z nich jest chęć obniżenia wysokości płaconych rat, jeśli trochę ich przybędzie to tym samym obniży się ich wysokość. W ten sposób postępują np. przedsiębiorstwa znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Kolejnym powodem rozciągania leasingu jest zbyt wysoka cena wykupu przedmiotu i chęć odroczenia tej czynności w czasie. Oprócz tego, większa ilośc rat spowoduje, że przedmiot de facto będzie wykupiony po niższej cenie, ponieważ część kwoty zostanie przeniesiona do dodatkowych rat.

Czy można i jak wydłużyć umowę leasingu?

To, czy możliwe jest wydłużenie czasu umowy zależy od firmy leasingowej (prawo dopuszcza ten rodzaj modyfikacji). Zazwyczaj taka opcja jest możliwa. W tym celu należy skontaktować się ze swoim leasingobiorcą oraz złożyć wniosek o wydłużenie umowy. Jeśli leasingobiorca nie znajdzie wyraźnych przeciwwskazań, to bez problemu rozpatrzy wniosek pozytywnie.

Wydłużenie umowy leasingu a koszty

Należy pamiętać, że przedłużenie umowy leasingowej wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty manipulacyjnej. W zależności od firmy leasingowej, opłata jest zmienna, waha się w okolicach kilkuset złotych.

Czy można wydłużyć umowę leasingu jak założyć działalność

W jakich sytuacjach firmę leasingowa może nie wydłużyć umowy?

Nie każdy wniosek o przedłużenie leasingu, kończy się jego faktycznym przyznaniem. Są okoliczności, które mogą spowodować, że dostaniesz odmowną odpowiedź. Może to zdarzyć się, gdy:

  • zawarłeś umowę leasingu na maksymalny możliwy czas,
  • przedmiot leasingu jest zbyt stary,
  • miałeś częste lub duże opóźnienia w opłacaniu rat do tej pory.
Czytaj  Jakie są rodzaje faktur?

Przeczytaj o: Minimalny i maksymalny czas leasingu

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę leasingową?

Protokół odbioru do leasingu – wszystko co musisz wiedzieć

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kiedy opłaca się eksport a kiedy import?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *