jakzalozycdzialalnosc

Jeśli prowadzisz własną działalność, lub do takiej aktywności się przymierzasz, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z kosztów takiego przedsięwzięcia. Z tego powodu pozyskiwanie funduszy, ograniczanie zbędnych wydatków oraz rozsądne wykorzystanie zasobów finansowych, jest tak ważne dla rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Faktem jest, że leasing należy do wciąż zyskujących na popularności metod do pozyskiwania środków na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Z tej przyczyny wiedza jak ubiegać się o leasing dla nowych firm, jest niezastąpiona w momencie prowadzenia własnego biznesu.

Jak się ubiegać o leasing dla nowych firm jak założyć działalność

Leasing dla nowych firm, czy jest łatwo go uzyskać?

Prawdę mówiąc, leasing dla młodych przedsiębiorstw, jest łatwiejszy w uzyskaniu niż kredyt bankowy. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość, dla tych którzy myślą o rozpoczęciu działalności, lecz boją się zaciągać pożyczki. W związku z tym, że zawarcie takiej umowy jest stosunkowo łatwo dostępne w porównaniu z uzyskaniem kredytu, leasingodawcy kierują się swoistą polityką ryzyka. Nie określając przy tym jednoznacznie, jakie podmioty gospodarcze uznają, za „nowe”, może się to różnić w stosunku od kontrahenta. Mając to na uwadze, jeżeli chcemy uzyskać najlepszą ofertę dla naszego biznesu, szacuje się, że warunki takie powstają po pół roku działalności gospodarczej. Interesującym faktem jest, że łatwiej uzyskać leasing na samochód nowy niż używany, w efekcie czego możemy mieć przyzwoity sprzęt na dobrych warunkach.

Jak się ubiegać o leasing dla nowych firm? – Przyjazny sposób zawarcia umowy

Ograniczenie formalności do niezbędnego minimum to bez wątpienia jedna z przewag zawierania umów leasingowych nad kredytowymi. Co ważniejsze, uproszczona procedura, zwana lombardową wymaga przedstawienie tylko paru niezbędnych dokumentów i jest stosowana u większości usługodawców oferujących leasing. Jeżeli chodzi o zestaw dokumentów, to można dostarczyć go również za pomocą poczty.

Jak się ubiegać o leasing dla nowych firm jak założyć działalność

Dokumenty potrzebne do zawarcia umowy leasingowej

To jakie dokładnie dokumenty są wymagane, zależy w tym przypadku od rodzaju podmiotu gospodarczego, który stara się o leasing. W przypadku osób fizycznych, które nie prowadzą działalności, będą to inne dokumenty, niż dla osób fizycznych prowadzących taką działalność. Te pierwsze zobowiązane są dostarczyć: ksero dowodu swojego oraz współmałżonka. Dodatkowo ksero innego dokumentu potwierdzającego tożsamości i analogicznie do tego,  dla współmałżonka. Natomiast osoby prowadzące działalność muszą okazać wpis do ewidencji działalności gospodarczej, NIP, oraz umowę spółki (jeśli wnioskodawcą jest spółka cywilna). Dodatkowo wymagane są zarówno kserokopie osób poręczających leasing, jak i kserokopia dowodu wnioskodawcy. W podobny sposób dokumentami okazać muszą się wspólnicy spółki prawa handlowego. W tym przypadku będą to: zaświadczenie REGON oraz NIP. Dodatkowo umowa spółki w postaci aktu notarialnego, a także aktualne poświadczenie z KRS.

Czytaj  Czy można wydłużyć umowę leasingu?

Przeczytaj o:

Jak kupić samochód na firmę?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Leasing - rodzaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *