jak założyć działalność

Outsourcing polega na przekazaniu konkretnych zadań i obowiązków zewnętrznej firmie. Najczęściej można się spotkać z outsourcingiem w przypadku: działów IT, księgowości, kadr i płac, szkoleń, obsługi klienta, audytu wewnętrznego, zaopatrzenia czy logistyki. Outsourcing polega na długotrwałej współpracy, a nie na zleceniu jednego zadania. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej jak co to jest outsourcing i jak wykorzystać go w firmie.

Co to jest outsourcing i jak wykorzystać go w firmie jak założyć działalność

Rodzaje outsourcingu

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje outsourcingu: pełny oraz selektywny. Firma, która chce zdecydować się na przekazanie pewnych działów do innej firmy, może zdecydować, czy przenosi cały dział czy tylko wybrane obszary. Wszystko zależy od potrzeb oraz zasobów przedsiębiorstwa, które chce zdecydować się na outsourcing.

Korzyści dla przedsiębiorstwa

Outsourcing zdecydowanie przynosi wiele korzyści przedsiębiorstwom. Przede wszystkim firmy outsourcingowe specjalizujące się w konkretnej branży mają wypracowane procedury postępowania oraz korzystają z najnowocześniejszej technologii, tak aby usługi przez nich świadczone były na wysokim poziomie. Ponadto pracownicy zatrudnieni w takich firmach są dobrze przeszkoleni, przygotowani oraz posiadają odpowiednie (często wysokie) kwalifikacje. Usprawniając jeden dział Twojej firmy, usprawniasz tak naprawdę funkcjonowanie całej. Wzrasta też wydajność. Nie musisz przy tym tworzyć nowych stanowisk pracy. Twoja firma stanie się bardziej konkurencyjna i być może pozwoli to na zwiększenie obrotów w firmie.

Co to jest outsourcing i jak wykorzystać go w firmie jak założyć działalność

Co to jest outsourcing i jak wykorzystać go w firmie? – Sprawdź firmę outsourcingową

Pamiętaj, jeśli podjąłeś decyzję o przeniesienie pewnych działów swojej firmy do specjalistycznej firmy outsourcingowej, najpierw zapoznaj się z opiniami o tej firmie. Choć większość z nich działa w pełni profesjonalnie i oferuje usługi na najwyższym poziomie, to zdarzają się i takie, które zamiast przynieść korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa wyrządzą szkody (np. dział księgowości przeniesiony do firmy, która notorycznie spóźnia się z wyliczeniem i przekazywaniem odpowiednich dokumentów do urzędów).

Czytaj  Kwalifikowany podpis elektroniczny

Na co możesz zwrócić uwagę wybierając firmę outsourcingową?

Wybierając przedsiębiorstwo outsourcingowe, zwróć dodatkowo uwagę na:

  • prestiż firmy,
  • koszt wykonywanych usług (jak firma wypada na tle innych),
  • opinie klientów, którzy skorzystali z firmy,
  • rzetelność w wykonywaniu zadań,
  • kompetencje i doświadczenie pracowników (nie bój się o to zapytać).

Przeczytaj o:

Analiza SWOT – czym jest i kiedy ją stosować?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Upały a obowiązki pracodawcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *