Po założeniu spółki cywilnej, czyli podpisaniu pisemnej umowy wraz ze wspólnikiem należy wnioskować o uzyskanie numeru NIP oraz REGON. O pierwszej wymienionej rzeczy napisałam już artykuł. Teraz omówione zostanie nadanie numeru REGON. Jak uzyskać numer REGON dla spółki cywilnej? Gdzie złożyć wniosek? Ile czasu trzeba poczekać na nadanie tego numeru? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Czy można założyć działalność gospodarczą po raz drugi?

Jak uzyskać numer REGON dla spółki cywilnej jak założyć działalność

Jak uzyskać numer REGON dla spółki cywilnej?

Na początku dobrze jest wspomnieć w jaki sposób można załatwić sprawę. A zatem można to zrobić podczas wizyty w urzędzie, listownie lub elektronicznie. Jeśli chcesz zrobić to osobiście, należy wypełnić dwustronicowy formularz RG-OP, a następnie złożyć go do odpowiedniego urzędu statystycznego. Oprócz formularza należy dołączyć na formularzu RG-SC informację o wspólnikach oraz umowę spółki cywilnej. Wszystkie dokumenty można złożyć osobiście lub poprzez pełnomocnika. Za pełnomocnictwo trzeba złożyć odpowiednią opłatę, która wynosi 17 zł.

W jakim terminie otrzyma się numer REGON?

Jeśli chodzi o wskazywanie potrzebnych terminów, to pierwszym z nich jest przypomnienie, że o numer REGON trzeba wnioskować do 14 dni od podpisania umowy spółki. Natomiast jeśli chodzi o nadanie tego numeru, odbędzie się to praktycznie od razu, czyli poi złożeniu dokumentów. A zatem nie trzeba będzie czekać kilku dni, aby go otrzymać. Tym samym tego samego dnia, po otrzymaniu numeru REGON można udać się do urzędu skarbowego i wnioskować o nadanie numeru NIP. W przecigu 3 dni powinno się go otrzymać. Może to być także wcześniej.

Jak uzyskać numer REGON dla spółki cywilnej jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Wydatki na samochód w firmie
Czytaj  Refakturowanie – co to jest?

Co zrobić, jeśli uzyska się odmowę?

Sama odmowa jest raczej niemożliwa. Numer REGON zostaje nadany zawsze. Jedyny problem jaki może się pojawić, jest niedopełnienie formalności podczas składanie wniosku, tzn. niewypełnienie wszystkich pól w formularzu lub niedołączenie wszystkich wymaganych dokumentów.

O tym trzeba pamiętać

Po uzyskaniu numeru REGON, można wnioskować o nadanie numeru NIP. Po jego otrzymaniu, wszyscy wspólnicy spółki powinni złożyć wnioski o aktualizację danych w CEIDG.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Analiza SWOT - S, czyli mocne strony

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Analiza SWOT - S, czyli mocne strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *