Wydajność pracy podczas home office?

Praca z domu staje się powoli normą. Wyniki badania Hays pokazują, że ponad 55% pracodawców oferuje swoim pracownikom tzw. home office, czyli pracę z domu. Praca w domowym biurze ma wiele zalet. Czasochłonne i stresujące podróże zostają wyeliminowane, pozostawiając więcej czasu na pracę i wypoczynek. Miejsce pracy i środowisko pracy można dowolnie projektować, godziny pracy są elastyczne, nie obowiązuje dress code. Jednakże pracując w domu łatwo jednak popaść w rutynę i cierpi na tym wydajność pracy. Jak zatem nie popaść w rutynę i zwiększyć swoją produktywność podczas home office? Podpowiadamy!

Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata pożyczki – warto?

Odpowiednie zarządzanie zespołem

Praca zdalna wymaga umiejętnego zarządzania zespołem. Należy na bieżąco monitorować działania, jakie podejmują pracownicy. Kontrola ta powinna być jednak przeprowadzona w taki sposób, aby mieli oni możliwość swobodnej realizacji pewnych działań. W tym celu pracodawca może korzystać z różnego rodzaju narzędzi i programów, które pomagają zarządzać czasem i projektami. Sprawdzą się one również w monitorowaniu działalności zespołu.

Poza regularnymi raportami postępów pracodawca powinien również umożliwić swoim podwładnym zadawanie pytań i rozwiązywanie problemów dotyczących danego projektu na forum. Na przykład podczas codziennych lub cotygodniowych spotkań za pośrednictwem platform do wideokonferencji. Ułatwienie komunikacji między poszczególnymi pracownikami, jest szczególnie ważne w takim modelu pracy.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Zarządzanie jakością w banku

Wydajność poprzez odpowiednie miejsce

Aby uzyskać jak największą efektywność podczas wykonywania codziennych obowiązków istotne jest przede wszystkim to, aby stworzyć odpowiedni nastrój do pracy w konkretnym pomieszczeniu. Należy w miarę możliwości oddzielić takie miejsce od rzeczy, które mogą wpływać na utratę skupienia. Dotyczy to nie tylko właściwego ustawienia krzesła i biurka, ale również odpowiedniego wyciszenia. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób  przenosi pracę do pokoju oddalonego od kuchni oraz łazienki. Pokój, który wybierzemy jako główne miejsce do pracy powinien być minimalistyczny w swoim wyglądzie. Nie powinno tam być nic co mogłoby rozpraszać naszą uwagę, więc warto ze ścian ściągnąć wszelkiego rodzaju zbędne ozdobniki. 

Czytaj  Zarządzanie jakością w banku
Wydajność pracy podczas home office?
Wydajność pracy podczas home office?

Wydajność poprzez stałe godziny pracy 

Ustalenie ram czasu pracy pozwoli na wykonywanie obowiązków przez cały zespół w tym samym okresie, dzięki czemu w razie problemów lub pytań ich komunikacja będzie zdecydowanie ułatwiona. Praca późnym wieczorem lub popołudniami w przypadku większości osób wiąże się z mniejszą wydajnością. Warto pozostawić nieco elastyczności oferując na przykład możliwość rozpoczęcia pracy między 7:00 a 10:00 i zakończenia jej między 15:00 a 18:00.

Warte uwagi: Pracownik młodociany – warto wiedzieć

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Urlop rodzicielski – zmiany 2022

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jaki rodzaj sprzętu wymaga split payment?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *