Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny. W obecnych czasach zaciąganie w bankach kredytów na mniejsze lub większe kwoty jest rzeczą dość powszechną. Nie ma nic złego w braniu kredytu, o ile robi się to w sposób przemyślany. Niestety bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy masz kilka kredytów – na różne kwoty i w różnych bankach. Do czasu, gdy pamiętasz o spłacie wszelkich zobowiązań – to nie stanowi żadnego problemu. Jednakże jeśli jednak z jakiegoś powodu nagle nie będziesz w stanie terminowo obsługiwać wszystkich zobowiązań, wówczas możesz zastanowić się nad konsolidacją.

Posiadając w tym samym czasie kilka różnych zobowiązań u różnych kredytodawców, nie lada wyzwaniem jest pilnowanie daty płatności poszczególnych rat, ich wysokości
i sposobu płatności. Oprócz tego trzeba jednocześnie kontrolować nasz domowy budżet. Brak spłaty nawet części należności wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami, niezależnie od wysokości przeterminowanego zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny jest sposobem na połączenie kilku zobowiązań w jedno, w celu obniżenia comiesięcznych wydatków związanych z regulowaniem długów. Konsolidacji mogą podlegać niemal wszystkie rodzaje kredytów, tj. ratalne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe czy mieszkaniowe. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Rodzaje kredytów: kredyt hipotecznyv

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kredyt a pożyczka

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to, uogólniając, środki pieniężne, które w większości lub w całości przeznaczyć możesz na spłatę istniejących już zobowiązań. Zamiast wielu zobowiązań kredytowych w kilku firmach, konsolidujesz wszystkie zobowiązania w jeden kredyt u jednego kredytodawcy.

Jednakże zaciągając kredyt konsolidacyjny, nie dysponujesz otrzymanymi środkami samodzielnie, ponieważ jest to kredyt celowy. W praktyce oznacza to, że nie otrzymujesz do rąk środków finansowych. Zobowiązań nie regulujesz samodzielnie, a czyni to za Ciebie kredytodawca (np. bank).
W umowie o kredyt konsolidacyjny wypisane są wszystkie zobowiązania kredytodawcy, które mają być uregulowane w ramach konsolidacji, wraz z numerami tychże umów, wysokościami poszczególnych kredytów oraz terminami spłaty wszystkich zobowiązań klienta.

Czytaj  Kredyt czy leasing – co się bardziej opłaca?

W większości przypadków kredyt konsolidacyjny oferuje się w ramach restrukturyzacji zadłużenia osobom, które mają już problemy z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań. Dlatego w takim przypadku zwykle kredyt konsolidacyjny daje możliwość ustalenia nowej niższej wysokości raty miesięcznej. Niższa rata miesięczna nie ma jednak nic wspólnego z tym, czy koszt kredytu konsolidacyjnego będzie również niższy. Niższa rata kredytu konsolidacyjnego oznacza z reguły dłuższy okres kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny
Rodzaje kredytów: kredyt konsolidacyjny

Kiedy warto skonsolidować zadłużenia?

  • Gdy dotychczasowy harmonogram spłaty poszczególnych kredytów nie odpowiada Twojej aktualnej sytuacji finansowej;
  • Jeśli w spłacie  zobowiązań kredytowych pojawił się chaos organizacyjny – nie kontrolujesz do którego dnia miesiąca powinieneś wpłacać kolejne raty poszczególnych kredytów, itp.
  • Gdy chcesz obniżyć koszty swoich zobowiązań – na rynku pojawia się wiele ofert kredytów, a w niektórych z nich koszty mogą być znacznie niższe niż zapisane we wcześniej zawartych umowach o kredyt;
  • Gdy stracisz zdolność do terminowej spłaty rat, przez to że Twój budżet domowy jest nadmiernie obciążony.

Warte uwagi: Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Od 1 lipca będą niższe podatki

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jednolity Plik Kontrolny (JPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *