Co możesz zrobić w systemie S24 ?

Co możesz zrobić w systemie S24 ? – zarejestrowanie konta w systemie S24 pozwala na szybką rejestrację wzorca umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Warto wiedzieć, że za pomocą tego właśnie systemu możesz także dokonać zmian w umowie spółki. Ponad to w systemie możesz podać informację o złożeniu sprawozdania finansowego. Warto podkreślić, że system S24 pozwala obsłużyć wszystkie spółki wymienione w prawa handlowego. Wyjątek stanowi jedynie spółka akcyjna. W systemie S24 dokonamy rejestracji spółek takich jak:

  • spółka z o.o.,
  • a także spółka jawnej,
  • oraz spółka komandytowej
  • i prosta spółka akcyjna,
Co możesz zrobić w systemie S24 ?

Jak działa system S24 ?

W pamięci aplikacji zostały wczytane wzorcowe dokumenty, które służą do rejestracji spółek. Administratorzy aplikacji twierdzą, że rozpoznanie wniosków trwa do 24 godzin. W praktyce trwa to nieco dłużej. Dużym plusem aplikacji jest możliwość wczytywania dokumentów zewnętrznych nawet o nietypowych formatach. Co ciekawe przy wypełnianiu wniosku o rejestrację spółki system sam załącza dokumenty, które są obowiązkowe do złożenia razem z wnioskiem. O dokumentach dodatkowych musimy już jednak pamiętać sami.

Co możesz zrobić w systemie S24 ? – Etapy rejestracji spółki krok po kroku

Po pierwsze wszyscy wspólnicy muszą założyć konto w systemie S24. Jeżeli w skład zarządu wchodzą osoby, które nie są wspólnikami także one rejestrują konto w S24. Założyć konto możesz na stronie https://ekrs.ms.gov.pl/s24/ Ramka do rejestracji konta nie jest dobrze widoczna. Znajduje się w lewym dolnym rogu. Rozejrzyj się dobrze. Do zalogowania się na konto wymagane jest ustawienie hasła i loginu. Po podaniu danych do logowania konieczne jest potwierdzenie konta swoim profilem zaufanym. Podstawowe uprawnienia użytkownika to:

  • tworzenia przedsiębiorstw,
  • przeglądania spółek, do których profili zostały Ci przyznane uprawnienia.

Wszystkie informacje wytwarzane przez system lub sąd rejestrowy w związku z zakładaniem spółki będą się pojawiały na Twoim koncie użytkownika. O każdej akcji przychodzi powiadomienie e-mail Powstaje pytanie czy każdy wspólnik musi posiadać odrębne konto użytkownika. Nie wystarczy, że konto posiada jeden ze wspólników. Pozostali mogą do podpisu dokumentów wykorzystać swój podpis elektroniczny lub ePUAP

Czytaj  Kiedy można wybrać ryczałt kwartalny?

W kolejnym kroku należy wypełnić wzorzec umowy dla wybranej spółki. Struktura dokumentu jest już dostępna w systemie. W pierwszej kolejności należy określić:

  • nazwę i siedzibę spółki.
  • formę prawną podmiotu

Następnie, wspólnicy muszą wypełnić wzorzec umowy spółki, w którego treści znajdują się paragrafy dotyczące sposobu funkcjonowania spółki, jej reprezentacji na zewnątrz oraz uprawnień poszczególnych organów.

Przeczytaj o: Jak uzyskać NIP dla spółki cywilnej?

Oświadczenia, których brak w systemie.

Poza wzorcem umowy niestety konieczne jest złożenie oświadczeń, których nie ma w systemie. Wspólnicy muszą własnoręcznie sporządzić przede wszystkim oświadczenie, czy spółka jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Koniecznie sporządzamy także lista osób uprawnionych do powołania zarządu spółki oraz listę osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu na zewnątrz. Konieczne jest przede wszystkim oświadczenie, że wszyscy wspólnicy pokryli kapitał zakładowy spółki.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Zalety prowadzenia działalności w mieszkaniu

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Działalność gospodarcza czy spółka cywilna ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *