RRSO

Czym jest restrukturyzacja kredytu ? -To czasem ostatnia deska ratunku dla tych, którzy mają kłopot ze spłatą kredytu. To sposób na ułatwienie spłaty zadłużenia. W tym artykule dowiesz się jak taka restrukturyzacja kredytu przebiega. Jak można z niej skorzystać ? – Zapraszam do lektury artykułu jeśli interesuje Cię ten temat.

Czym jest restrukturyzacja kredytu ?

Restrukturyzacja to nic innego jak zmiana warunków spłaty kredytu. Dzięki niej klient będzie mógł terminowo regulować miesięczne zobowiązania. Klient,mający chwilowe kłopoty finansowe może złożyć wniosek o restrukturyzację. Jest to sposób na uniknięcie sądowego nakazu zapłaty i komornika. Jeśli bank uzna, że restrukturyzacja jest możliwa może zmienić warunki umowy kredytowej. W praktyce podpisywana jest nowa umowa kredytu. Kredyt jest przeliczany na nowo.

Czym jest restrukturyzacja kredytu ? –

Jakie są możliwe rozwiązania ?

Poza zawieszeniem spłaty rat i wydłużeniem okresu kredytowania bank może też zaproponować kilka innych możliwości. Alternatywą jest połączenie kilku zobowiązań, jakie posiada dłużnik, w pojedynczy kredyt. – kredyt konsolidacyjny. To skutkuje jedną mniejszą ratą. Konsolidacja wiąże się z ujednoliceniem warunków dwóch lub kilku zobowiązań. Niestety oznacza to również że spłacamy na nowo odsetki. Jest to dość drogie rozwiązanie. Na rynku funkcjonują też banki, które oferując konsolidację, proponują konsumentom dodatkowe środki finansowe, jakie klient może wykorzystać na dowolny cel, tak by go odciążyć w trudniejszej sytuacji materialnej.

Przeczytaj o: Czy bezrobotny stażysta może otrzymać urlop?

Ciekawą opcją są tak zwane raty balonowe. W trudnej sytuacji finansowej klient płaci niskie raty. Z chwilą poprawy standingu finansowego raty kredytobiorcy wzrastają

Czym jest restrukturyzacja kredytu ?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Leasing firmowy a konsumencki

Jak można złożyć wniosek o restrukturyzację kredytu ?

Banki mają przygotowane formularze o restrukturyzację kredytu. We wniosku o restrukturyzację należy przedstawić rzetelne informacje o aktualnej kondycji finansowej, przekazać dokumenty weryfikujące dochody i koszty, wymienić wielkość wszystkich zobowiązań wraz z terminami spłat. Analitycy bankowi zweryfikują dokładnie wszystkie informacje. Nie warto więc kłamać, czy ukrywać zobowiązań.

Czytaj  Polski Ład — Zmiany w estońskim CIT
Czym jest restrukturyzacja kredytu ?

Do wniosku warto dodać wszelkie załączniki potwierdzające nasze dochody i koszty. Można także dodać dokumenty potwierdzające np. utratę pracy czy ciężką chorobę. Komplet dokumentów przekazuje się elektronicznie lub osobiście do najbliższego oddziału banku.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Polski Ład — Zmiany w estońskim CIT

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Wady prowadzenia działalności w mieszkaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *