Bon turystyczny został wprowadzony w 2020 roku. Od tego czasu przy pomocy bonu mogą płacić za usługi hotelarskie bądź imprezy turystyczne w Polsce. A także można nimi opłacić pobyt dziecka na kolonii, wycieczce lub obozie. Istnieje szereg rzeczy, które można sfinansować tym bonem. Przeczytaj artykuł do końcem aby dowiedzieć się więcej w temacie: Bon turystyczny — jak z niego skorzystać?

Przeczytaj o: Ile trwa przerwa w pracy?

Bon turystyczny jak z niego skorzystać jak założyć działalność

Kto otrzyma bon turystyczny?

Osobami uprawnionymi do skorzystania z tego bonu to rodzice, którzy posiadają dziecko. Muszą być to osoby, którym przysługuje świadczenia wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu “Rodzina 500 plus”. Bon w wysokości 500 zł przypada na jedno dziecko. Z zatem jeśli posiada się trójkę dzieci, to otrzyma się trzy bony o łącznej wartości 1500 zł. Jeśli natomiast ma się dziecko, które jest niepełnosprawne, co musi być potwierdzone odpowiednim orzeczeniem, rodzice otrzymają dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Bon turystyczny — jak z niego skorzystać?

Po otrzymaniu bonu trzeba go aktywować. Można zrobić to poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Aktywacja kodu może odbyć się w dowolnym czasie, czyli np. miesiąc przed wyjazdem lub dopiero kilka dni przed. Po potwierdzeniu swoich danych otrzymuje się indywidualny kod płatności. I ten kod trzeba podać podmiotowi turystycznemu, z którego będzie się korzystało. Podczas każdej transakcji, rodzic otrzyma na telefon potwierdzenie tej płatności. Co ważne, bonem turystycznym nie trzeba opłacić jednorazowo jednej rzeczy. Można to robić wielokrotnie, aż do zużycia. Jednakże jeśli została na bonie jakaś kwota, nie można wymienić jej na pieniądze lub inne rzeczy.

Bon turystyczny jak z niego skorzystać jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jak otrzymać zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca?
Czytaj  Elektroniczna umowa o pracę

Do kiedy wykorzystać bon turystyczny?

Pierwotnie w 2022 roku płatność bonem turystycznym można było zrobić do 30 marca. Jednakże termin uległ zmianie i można z niego skorzystać do 30 września tego roku. Bon turystyczny to bardzo dobra okazja., aby wybrać się z dziećmi na wakacje, co bardzo często jest pierwszym takim wydarzeniem. Z tego powodu warto go wykorzystać. Należy także pamiętać, że jeśli rodzice jednak nie mogą tego zrobić, można wysłać dziecko na kolonię lub obóz. Co z pewnością będzie dla niego ciekawym przeżyciem.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kim jest sygnalista?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jak wynegocjować wyższe wynagrodzenie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *