Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę ma możliwość do skorzystania z wielu urlopów. Kodeks pracy reguluje je i tym samym w Polsce można otrzymać m. in. urlop: wypoczynkowy, okolicznościowy, rodzicielski lub na żądanie. W tym artykule przyjrzę się innym urlopom, które są możliwe do wzięcia w innych krajach, ale nie w Polsce. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Niestandardowe urlopy — czym są.

Przeczytaj o: Urlop okolicznościowy — komu i z jakiego powodu przysługuje?

Niestandardowe urlopy czym są jak założyć działalność

Urlop sabbatical

Ten rodzaj urlopu, czyli urlop sabbatical najczęściej występuje w dużych korporacjach. Jego celem jest uniknięcie wypalenia zawodowego. Zazwyczaj mogą z niego skorzystać osoby, których praca polega na dużym wysiłku umysłowym oraz na realizowaniu coraz bardziej skomplikowanych pomysłów. Jest to czas, kiedy człowiek może dokonać pewnego rodzaju regeneracji, co z pewnością przynosi dobre skutki. Ten urlop jest całkowicie płatny i może trwać kilkanaście tygodni, czyli kilka miesięcy.

Urlop urodzinowy

Urlop urodzinowy coraz częściej pojawia się w dużych polskich firmach. Jednakże jest on wynikiem dobrej woli pracodawcy. W innych krajach jest to powszechne. Co w gruncie rzeczy jest bardzo dobrą rzeczą. Każdy człowiek ma raz w roku urodziny, w tym dniu powinien inaczej spędzić czas, niż niekoniecznie będąc w pracy.

Niestandardowe urlopy czym są jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Nagroda jubileuszowa — komu i kiedy przysługuje?

Niestandardowe urlopy — czym są? — Urlop pascierzyński

Choć z jednej strony łatwo się domyśleć do czego nawiązuje nazwa urlopu, to może wywoływać niedowierzanie. Jednakże to prawda. Można otrzymać urlop w przypadku adoptowania psa, ale także innego zwierzęcia, np. kota, żółwia, świnki morskiej. Ważnym warunkiem, który trzeba spełnić, aby otrzymać ten urlop jest fakt adoptowania zwierzęcia ze schroniska. A zatem nie wliczane są tutaj zwierzęta zakupione w sklepie zoologicznym lub z hodowli. Czas trwania tego urlopu wynosi 3 dni robocze. Ten urlop jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ adoptując zwierzę, dobrze jest poświęcić jemu dużo czasu i nie zostawiać już pierwszego czy drugiego dnia, na wiele godzin samemu.

Czytaj  Rozwiązanie umowy zlecenia - najważniejsze informacje

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Nagroda jubileuszowa — komu i kiedy przysługuje?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jak otrzymać zwolnienie lekarskie na dziecko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *