Niekiedy po przeprowadzeniu rekrutacji oraz późniejszym zatrudnieniu najlepszego kandydata, okazuje się, że nie spełnia on oczekiwań dotyczących swojej pracy. Najczęściej wynika to z faktu, że jest to konsekwencja źle podjętej decyzji. Proces rekrutacji oraz późniejszej rozmowy należy przeprowadzać lub pod określonym kątem. Jakie są błędy, przez które zatrudnia się złych pracowników? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Jak rozkręcić własny biznes?

Błędy przez które zatrudnia się złych pracowników Jak założyć działalność

Wybór kandydata na podstawie błędnych założeń

Zatrudniając nowego pracownika należy mieć na uwadze, jaką rolę będzie pełnił w firmie. A zatem będzie wykonywał dane obowiązki oraz zadania w zamian za otrzymanie wynagrodzenia. Z tego powodu prowadząc rozmowę kwalifikacyjną, nie należy patrzeć na kandydata jako na ogólnie osobę, ale przede wszystkim jako kandydata na wolne stanowisko. To, że z kandydatem podczas rozmowy dobrze Ci się rozmawia, żartuje, nie oznacza, że będzie on dobrym pracownikiem. Z kolei osoba, która przewyższa wymagane umiejętności może być skreślona z pomysłu, aby ją zatrudnić, ponieważ jest sztywna, mało dowcipna. A nie jest to dobry pomysł.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Ile trwa przerwa w pracy?

Zatrudnianie pracownika na szybko – Błędy, przez które zatrudnia się złych pracowników

Jeśli przedsiębiorca wie, że za kilka miesięcy będzie potrzebował pracownika na dane stanowisko, dobrze jest podejść do tematu w sposób przemyślany.Tym samym nie warto przeprowadzać rekrutacji na ostatnią chwilę, na szybko, przygotowując ogłoszenie pisane również w pośpiechu. Trzeba tutaj pamiętać, że pracownik będzie osobą odpowiedzianą za powierzone obowiązki. Jeśli osoba chce kupić mieszkanie lub samochód, nie podejmuje decyzji w przeciągu paru chwil. Decyzje chce przemyśleć, obejrzeć i zapoznać się z wiekszą ilością ofert. W przypadku zatrudniania pracownika sprawa powinny a wyglądać tak samo choć nie można też przekroczyć pewnych granic. A konkretniej rekrutacja nie powinna trwać długo, dwa lub trzy miesiące (no chyba, że szuka się pracownika o rzadkich umiejętnościach). Wynika to z faktu, że jeśli spodobał Ci się kandydat z pierwszych rozmów, to być może za dwa miesiące nie będzie już zainteresowany praca, ponieważ już ją znalazł.

Czytaj  Czy jest możliwe zawarcie umowy o pracę bez okresu próbnego?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Umowa o pracę na okres próbny — najważniejsze informacje

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Badania profilaktyczne pracownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *