Lojalni zatrudnieni pracownicy to rzecz, którą trzeba życzyć każdemu pracodawcy. Jeśli chodzi o sprecyzowanie kim jest osoba lojalna w firmie dochodzi czasem do konfrontacji innego zdefiniowania przez pracodawcę, a inaczej przez pracownika. W tym tekście przyjrzę się kim czym jest lojalność pracownika w stosunku do pracodawcy. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Lojalność pracownika — czym jest, a czym nie jest?

Przeczytaj o: Jak skutecznie zarządzać pracownikami?

Lojalność pracownika czym jest a czym nie jest jak założyć działalność

Czym jest lojalność pracownika?

Przede wszystkim część pracodawców uważa, że lojalność wobec przedsiębiorstwa jest czymś więcej niż wykonywanie swoich zadań w godzinach pracy. Chodzi tutaj o wykonywanie dodatkowych rzeczy, które wykraczają poza obowiązki w pracy. A lojalność nie opiera się o zajmowanie się czynnościami, które są związane z życiem prywatnym pracodawcy. Lojalność nie oznacza udawania się na pocztę, żeby odebrać prywatne przysyłki przełożonego, dzwonienia do przedszkola z informacją, że szef odbierze dziecko później lub zamawiania rzeczy, które będą podczas przeprowadzki. Lojalność oznacza zaangażowanie, pozytywne nastawienie, wychodzenie z własną inicjatywą, wspieranie przełożonego w złych momentach. Z tego powodu bardzo często pracodawcy cenią pracowników będących w wieku przedemerytalnym. Bycie osoba lojalną w miejscu pracy to jedna z głównych cech osób w tym wieku. Może to wyniknąć z faktu, że doceniają stabilne zatrudnienie, dobrą atmosferę oraz bezpieczeństwo.

Lojalność pracownika czym jest a czym nie jest jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kiedy można stosować nienormowany czas pracy?

Czym nie jest lojalność pracownika?

Z pewnością zachowaniem nielojalnym wykazywanym przez pracownika jest wykonywanie dodatkowej pracy, po godzinach w swojej dla konkurencyjnej firmy. Dotyczy to sytuacji, gdy pracownik nie podpisał klauzuli o zakazie konkurencji. Zły sposób rozumienia lojalności zazwyczaj dotyczy pracodawcy, ponieważ uważa on, że zatrudniony pracownik, który otrzymuje pensję może zrobić więcej. W tym artykule zostały już przytoczone okoliczności, które odpowiadają na to pytanie. Wszystkie rzeczy, które może zrobić pracownik, które wykraczają poza jego obowiązki jest tylko jego dobra wolą, ale w żaden sposób nie należy to do jego obowiązków,a narusza jego prywatny czas oraz rozszerza jego obowiązki.

Czytaj  Jak otrzymać zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jak otrzymać zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *