Sprawdzenie zadłużenie osoby prywatnej nie zawsze jest rzeczą, którą przedsiębiorcy robią. Powinno to być ważne przed wejściem w dużą transakcją z osobą prywatną. Jeśli nie chcesz mieć niepewności czy klient zapłaci Ci od razu po zrobieniu konkretnej usługi lub sprzedaniu większej ilości towaru – sprawdź to. Być może tą drogą unikniesz sytuacji, że całe miesiące czekasz na uregulowanie zapłaty. Czy zatem można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej? I jak to zrobić? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Czy można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej jak założyć działalność

Kto może sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej?

W zależności od bazy danych z dłużnikami, istnieje wiele podmiotów, które mogą sprawdzić czy występuje zadłużenie w przypadku konkretnej osoby. Istnieją bazy danych jak:

Umożliwiają one sprawdzenie osoby prywatnej lub firmy. Jednakże jest to możliwe tylko wtedy, jeśli sam posiadasz firmę. I jako firma będziesz mógł sprawdzić konkretną osobę lub firmę. W zależności od bazy danych możesz to zrobić od razu lub wysyłając prośbę o wysłanie raportu na temat danej osoby lub jej firmy. Ta osoba nie powinna się dowiedzieć o tym, że informacje o niej są wysyłane innemu podmiotowi. Z tego powodu warto skorzystać. Da to pewność, że Twój klient lub kontrahent nie posiadają nieopłaconych długów. To także może być przydatne w sytuacji, że chcesz wejść do stałej współpracy z inną osoba lub firmą. Jeśli wiesz, że będzie ona musiała płacić Ci jakieś pieniądze, to warto to zrobić.

Czy można sprawdzić zadłużenie osoby prywatnej jak założyć działalność

Jakie możliwości dają powyższe bazy danych dłużników?

Oprócz możliwości sprawdzenia danej osoby lub firmy, Ty także możesz sprawdzić zarówno siebie jako osobę prywatną jak i swoją firmę. Pomimo, iż posiadasz świadomość, że obecnie nie posiadasz jakiś długów, bo wszystkie spłaciłeś, to w dalszym ciągu możesz znajdować się w któreś z bazy danych. Czasem dzieje się tak, że pomimo uregulowania swojego długu, firma u której go zrobiłeś zapomniała wykreślić Cię z tej bazy danych. Upewnij się zatem jak wygląda Twoja sytuacja i w razie potrzeby napisz pismo i wyślij do odpowiedniej firmy. Dzięki temu dojdzie do sprostowania i znikniesz z bazy dłużników.

Czytaj  Pracownik młodociany – warto wiedzieć

Przeczytaj o: Sposoby ochrony przed niewypłacalnością kontrahenta

Czym jest i jak napisać czynny żal?

Kiedy wymóc wykorzystanie urlopu wypoczynkowego?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Poświadczenie własnoręczności podpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *