Wpływ pandemii na polską gospodarkę

W lipcu 2021 GUS zebrał od przedsiębiorców dane dotyczące tego, jak radzą sobie. Przeczytaj ten artykuł do końca a dowiesz się jaki jest wpływ pandemii na polską gospodarkę.Główny Urząd statystyczny zwraca uwagę, że przedsiębiorcy czują się coraz mniej zagrożeni W stosunku do ostatniego badania wyraźną poprawę odczuły podmioty związane z handlem detalicznym. W przyszłość pozytywnie patrzy także w branży tekstylia, odzież, obuwie.

Według danych GUS spadła też liczba pracowników wykonujących pracę w systemie Home Office. Trend wzrostowy w przypadku pracy zdalnej wykazują jednak jednostki z sektora usług. Co ważne wzrost zamówień przewidują także firmy zajmujące się wznoszeniem budynków oraz obsługą nieruchomości.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kredyt pomostowy - co to jest i na czym polega?

Dlaczego mimo wszystko sobie radzimy ?

Według ekonomistów mimo pandemii radzimy sobie, polska gospodarka jest gospodarką bardzo zróżnicowaną z wielką ilością sektorów. Mamy rozwiniętą branżę automotiv, która jest silna również komponentami. Ponadto mamy dość korzystne położenie geograficzne. W ostatnim czasie Polska produkowała dokładnie to, czego potrzebowała Europa. Głównie mówimy tu o sprzęcie AGD: pralki, lodówki. Inną branżą świetnie rozwiniętą w Polsce jest produkcja mebli.. Ponad to mamy do czynienia z odbiciem inwestycji. Z reguły czynnikiem decydującym o inwestycji w branży automotive jest odległość. Wszystkie fabryki są w specjalnych klastrach geograficznych. Wszystko zwykle zamyka się w promieniu 400 kilometrów. Ponadto mamy świetnie wykształconą kadrę inżynierską. Co ważne siła robocza jest nadal dużo tańsza niż w innych krajach Europy.

Wpływ pandemii na polską gospodarkę – Baterie do samochodów elektrycznych.

W Polsce rozwiewają się firmy produkujące baterie do samochodów elektrycznych. Dlaczego kwitnie eksport? Zawdzięczamy to naszemu położeniu geograficznemu. Jest dużo bezpieczniej produkować te baterie niż na Ukrainie. Czechy i Słowacja to rynek nasycony i monokulturowy. Każde potknięcie niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego grozi perturbacjami. Co ważne leżymy dużo bliżej niż Chiny. To o czym mowa to taki miks czynników, który pozostaje niezmienny pomimo pandemii korona-wirusa.

Czytaj  Umowa na czas nieokreślony a wypowiedzenie

Inflacja w Polsce najwyższa od 10 lat

Obecnie inflacja w Polsce jest najwyższa od 10 lat. Ma to związek z uruchomieniem popytu w gospodarce. Najbliższe miesiące dadzą odpowiedź na pytanie jak trwały jest ten wzrost inflacji.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Na co zwrócić uwagę podpisując umowę leasingową?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kredyt pomostowy - co to jest i na czym polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *