jak założyć działalność

Przedsiębiorcy bez wsparcia finansowego z banków, bardzo często nie mogliby rozwijać swojej firmy lub rozszerzać pola jej działania o nowe produkty czy usługi. Oprócz tego, wsparcie finansowe w wielu przypadkach jest kluczowe do tego, czy firma będzie otwarta. Jak wiadomo, rozpoczęcie swojego biznesu wiąże się ze sporymi kosztami. W poprzedniej części artykułu wymieniliśmy dwa rodzaje kredytów, odpowiednich dla jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym przedstawimy kolejne. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się jakie są możliwości kredytu dla firmy jednoosobowej.

Jakie są możliwości kredytu dla firmy jednoosobowej jak założyć działalaność

Kredyt inwestycyjny jako możliwość kredytu dla firmy jednoosobowej

Bardzo ważną kwestią, aby otrzymać kredyt inwestycyjny jest przedstawienie dobrego biznesplanu. Przy pomocy takiego kredytu można otrzymać wysoką kwotę pieniędzy, za którą można kupić nowoczesny sprzęt lub przeznaczyć go na inną inwestycję, która pomoże w rozwoju firmy. Pieniądze z kredytów inwestycyjnych najczęściej otrzymują firmy, które mają dobrą pozycję na rynku lub perspektywy rozwoju. Niestety banki głównie udzielają takich pożyczek firmom, które funkcjonują dłużej niż 12 miesięcy i mają dobrą zdolność kredytową. Oprócz tego, trzeba być przygotowanym na dokładne sprawdzenie biznesplanu pod kątem możliwego powodzenia. W razie udzielenia kredytu, okres spłaty jest długi (oznacza to niższe raty), dzięki temu opłacanie rat nie powinno być znaczącym obciążeniem dla przesiębiorcy.

Kredyt w rachunku bieżącym

Ten rodzaj kredytu to nic innego jak uruchomienie debetu na koncie. Jako przedsiębiorca posiadający konto firmowe możesz uruchomić do niego kredyt. W sytuacji, gdy skończą się Twoje środki, będziesz mógł zrobić zadłużenie do ustalonego limitu. Taki debet będzie spłacany automatycznie podczas wpływu na konto. To rozwiązanie nie wymaga spełnienia dużej ilości formalności, choć z drugiej strony, przyznane środki będą stosunkowo niewysokie.

Jakie są możliwości kredytu dla firmy jednoosobowej jak założyć działalność

Linia kredytowa

Linia kredytowa to rodzaj kredytu, podobny do debetu, który polega na tym, że bank otwiera dla przedsiębiorcy coś w rodzaju nowego konta. Przypisany jest do niego konkretny limit zadłużenia. Zastrzyk gotówki nie jest jednorazowy, a liniowy. Pieniądze są dostępne przez cały czas i możesz wypłacić  je w każdej chwili. Dużą zaletą tego wyjścia jest to, że każda spłacona rata zwiększa limit kredytowy na dany moment.

Czytaj  Czym jest umowa inwestycyjna?

Pamiętaj, aby przed wzięciem kredytu i podpisaniem umowy, dokładnie sobie wszystko policzyć. Przygotuj się na różne scenariusze. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której popadłbyś w długi.

Przeczytaj o:

Jakie są możliwości kredytu dla firmy jednoosobowej? CZ. 1

Dofinansowanie na start firmy

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Wybór urzędu skarbowego - to warto wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *