Do czego służy lejek sprzedażowy ?

Do czego służy lejek sprzedażowy ? Lejek sprzedażowy, inaczej nazywany lejkiem marketingowym, jest graficznym przedstawieniem wszystkich etapów, przez które przechodzi potencjalny klient, zanim dokona zakupu produktu lub usługi. Historia tego podejścia sięga aż roku 1910, kiedy to John Dewey, amerykański filozof, zaprezentował pięć kroków, jakie konsumenci podejmują przed, w trakcie i po zakupie produktu lub usługi. Lejek ten jest podzielony na etapy procesu marketingowego i sprzedażowego, a jego celem jest przewodzenie potencjalnych klientów od początkowej świadomości produktu/usługi do pełnego dokonania transakcji, czyli zakupu. Nazwa “lejek” odnosi się do faktu, że na każdym kolejnym etapie biorą udział coraz mniej osoby.

Do czego służy lejek sprzedażowy ?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Odpowiedzialność wspólników spółki zoo

Istotne jest zrozumienie, że na każdym etapie tej drogi klient ma różne potrzeby, oczekiwania i poziom wiedzy o dostępnych opcjach. Dlatego ważne jest, aby dostosować komunikację do każdej sytuacji konsumenckiej. Lejek sprzedażowy stanowi podstawę dla strategii marketingowych i pomaga zwiększyć współczynnik konwersji.

Do czego służy lejek sprzedażowy ?

Lejek sprzedażowy składa się z kilku etapów:

  1. Etap świadomości: Potencjalny klient dowiaduje się o istnieniu danej marki/produktu/usługi. Na tym etapie należy zidentyfikować grupę docelową i przyciągnąć jej uwagę.
  2. Etap zainteresowania: Klient wykazuje zainteresowanie produktem/usługą i przeprowadza badania. To moment, aby przedstawić mu konkretny produkt i skierować go do strony sprzedażowej.
  3. Etap oceny: Klient rozważa różne rozwiązania, w tym konkurencyjne. Pozytywne opinie od innych użytkowników mogą być tu bardzo skuteczne.
  4. Etap decyzji: Klient dokonuje ostatecznego wyboru i podejmuje zakup. Należy zapewnić mu dostęp do informacji o aktualizacjach i nowych wersjach produktu lub usługi.
  5. Etap ponownego zakupu: Klient dokonuje kolejnych zakupów. To szansa na budowanie lojalności klienta.
Czytaj  Polacy nie chcą być zmęczeni !

Przeczytaj o: Usługi wykonane pro bono a VAT

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Polacy nie chcą być zmęczeni !

Lejek sprzedażowy może być zoptymalizowany przy użyciu narzędzi marketingowych, takich jak marketing automation. Dzięki temu można bardziej efektywnie prowadzić potencjalnych klientów przez różne etapy lejka sprzedażowego. Pamiętajmy jednak, że konkretny lejek sprzedażowy może się różnić w zależności od branży, konkurencji i innych czynników. Ważne jest również personalizowanie komunikacji i monitorowanie zaangażowania klientów, aby dostosować działania do ich potrzeb i zachowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *