Sprzedając towar lub usługi na rzecz osób prywatnych można spotkać się z sytuacją, gdy klientowi po dokonaniu zakupów lub wykonaniu usługi wręcza się paragon. A następnie po jakimś czasie klient zwraca się o wystawienie faktury bądź nawet dwóch faktur do jednego paragonu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jest możliwe, aby wystawić dwie faktury do jednego paragonu? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Dwie faktury do jednego paragonu — najważniejsze informacje.

Przeczytaj o: Co zrobić z otrzymaną fakturą, która ma błędy?

Dwie faktury do jednego paragonu najważniejsze informacje Jak założyć działalność

Wystawienie faktury osobie prywatnej

Po wystawieniu paragonu, osoba ma prawo, aby zażądać wystawienia faktury. I jest to możliwe oraz zgodne z przepisami. Przedsiębiorca musi to zrobić. Czas kiedy klient może wnioskować o wystawienie faktury to 3 miesiące. Liczy się je od końca miesiąca, w którym dostarczono towar, wykonano usługę lub otrzymało się całość bądź część zapłaty.

Dwie faktury do jednego paragonu najważniejsze informacje Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Zwolnienie lekarskie w trakcie ciąży

Dwie faktury do jednego paragonu — najważniejsze informacje

Jeśli chodzi o kwestię wystawienia dwóch faktur do jednego paragonu trzeba zasięgnąć do wydanych indywidualnych interpretacji podatkowych. I tak na podstawie interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie można się dowiedzieć, że „(…) W analizowanej sprawie nie ma przeszkód prawnych do wystawienia dwóch lub więcej faktur potwierdzających sprzedaż różnych towarów udokumentowanych jednym paragonem fiskalnym. Jak wynika z wniosku obrót wynikający z danej sprzedaży oraz podatek należny z niej wynikający został przez Wnioskodawcę zaewidencjonowany na kasie fiskalnej. Odbyło się to w odpowiednim terminie i w prawidłowej wysokości. W sytuacji, gdy klient nabywający różne towary, których sprzedaż została zaewidencjonowana na jednym paragonie, chce otrzymać więcej faktur. A na fakturach tych nie zostaną ujęte te same towary, nie ma przeszkód aby Strona wystawiła dwie lub więcej faktur.” Oznacza to, że nie ma problemu, a by wystawić dwie faktury do jednego paragonu. Wyjątkiem od tego może być sytuacja, gdy klient kupił na jeden paragon jedną rzecz. W takiej sytuacji wystawienie dwóch faktur nie będzie możliwe.

Czytaj  Metoda kasowa - przywilej małego podatnika VAT

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Faktura VAT RR — najważniejsze informacje

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jakie płatności firmowe muszą być prowadzone przy pomocy przelewów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *