Leasing fabryczny – to warto wiedzieć Leasing fabryczny jest formą finansowania zakupu pojazdu, która jest dostępna dla podmiotów bezpośrednio powiązanych z producentem lub sprzedawcą danego samochodu. Jest to forma zewnętrznego finansowania przedsiębiorstwa, Warto rozważyć, czy koniecznie musisz mieć samochód na własność.

Leasing fabryczny - to warto wiedzieć

Jakie koszty musisz wziąć pod uwagę?

Poza regularnymi ratami leasingowymi, istnieje konieczność opłacenia odsetek związanych z oprocentowaniem finansowania fabrycznego. Dodatkowo, musisz wnieść wkład, a w przypadku przekroczenia ustalonego limitu kilometrów w umowie, naliczana zostaje dodatkowa opłata.

Leasing fabryczny – to warto wiedzieć

Czy gra jest zatem warta świeczki?

To zależy od indywidualnych potrzeb. Finansowanie fabryczne może być korzystne dla tych, którzy chcą szybko zdobyć dostęp do samochodu. Warto zwrócić uwagę na warunki umowy i dokładnie je przeanalizować. W tym przypadku najlepiej skonsultować się z profesjonalną firmą leasingową, której doradca pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Analiza SWOT - czym jest i kiedy ją stosować?

Warte uwagi: Profil zaufany

Czy to w ogóle jest bezpieczne ?

Niestety, leasing producencki ma swoje wady. Jednym z głównych problemów jest brak wystarczającej ilości czasu na dokładne rozważenie decyzji. Warto jednak podkreślić, że wiele zależy od podejścia do tej formy finansowania i dokładnej analizy ryzyka.

Zastanów się, czy to się opłaca Bardzo istotne jest dokładne zbadanie ewentualnych pułapek, które z reguły są związane z ofertą leasingu fabrycznego. Należy szczegółowo przeanalizować warunki umowy, zwłaszcza w przypadku, gdy leasing od producenta przedstawiają nam jako wyjątkowo korzystny, np. leasing 100% lub 102%. Warto sprawdzić, czy nie zawiera on dodatkowych, wcześniej nieuwzględnionych opłat. Choć brak formalności może być kuszący, trzeba uważać na ewentualne pułapki, takie jak podwyższone oprocentowanie. W takim przypadku przez cały okres trwania umowy będziemy płacić wyższe odsetki od transakcji.

Czytaj  Leasing - rodzaje

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Majątek prywatny w działalności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *