Coraz częściej firmy prześcigają się w wachlarzu oferowanych rzeczy do kupienia przez internet. Ma to na celu przyciągnięcie nowych klientów oraz spowodować, że osoby będą robiły coraz większe zakupy. Z tego powodu dosyć ciekawym pomysłem jest sprzedawanie alkoholu o niskich procentach, czyli piwa. Dotyczy to zarówno sklepów internetowych jak i lokali gastronomicznych, które umożliwiają zamówienie obiadu przez internet, gdzie dodatkowo klient mógłby zamówić również piwo. Czy można sprzedawać piwo przez internet? Co mówi o tym prawo? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Od czego zacząć podczas tworzenia strony internetowej dla firmy?

Czy można sprzedawać piwo przez internet jak założyć działalność

Czy można sprzedawać piwo przez internet?

Najważniejszą ustawą regulującą ten temat jest ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmu. Bez wątpienia same zapisy w tym akcie prawnym są bardzo rygorystyczne. Oraz być może częściowo nie są adekwatne do obecnej rzeczywistości. I niestety według nich nie można sprzedawać piwa przez internet, a wynika to z wielu powodów. Pierwszym z nich jest możliwość sprzedaży piwa osobom nieletnim, ponieważ przez internet nie można przeprowadzić weryfikacji wieku klienta. Drugim powodem jest fakt, że kupienie piwa przez internet poprzez sklep internetowy lub lokal gastronomiczny nie odbywa się w rzeczywistym miejscu sprzedaży, które posiada zezwolenie na sprzedaż alkoholu, a we wskazanym przez klienta. Oznacza to, że klient nie kupi tego w miejscu sprzedaży, a określi miejsce, do którego ma zostać ono dostarczone. Co jest niezgodne z zapisami ustawy. Istnieje jednak możliwość sprzedaży piwa przez internet, ale w lekko zmodyfikowany sposób i o tym będzie mówił kolejny akapit.

Czy można sprzedawać piwo przez internet jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Po co powołujemy zarządcę sukcesyjnego
Czytaj  Jak otworzyć placówkę pocztową?

Jest sposób na możliwość sprzedaży piwa przez internet

Jest jedno wyjście z tej sytuacji, ale dotyczy tylko sklepów internetowych. Dodatkowo posiadających sklep stacjonarny. Tym sposobem można w ofercie sklepu internetowego umieścić różne rodzaje piw, ale z adnotacją, że trzeba odebrać je osobiście. Co jest dobrym pomysłem, ponieważ, jeśli klient przyjdzie po odbiór zakupów będzie można zweryfikować jego wiek. Dodatkowo miejscem sprzedaży alkoholu będzie punkt, który uzyskał na to pozwolenia.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Po co powołujemy zarządcę sukcesyjnego

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kiedy trzeba zaktualizować wpis w CEIDG?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *