Jak przygotować się do kontroli

Jak przygotować się do kontroli ? – Dla wielu początkujących przedsiębiorców kontrola z urzędu skarbowego jest dużym stresem, choć przecież zwykle nie mają nic na sumieniu. Kluczem do tego, by zaoszczędzić sobie stresu jest odpowiednie przygotowanie się do takiej kontroli. W tym artykule opiszemy kilka prostych działań jakie możesz podjąć, by spokojnie przejść przez kontrolę skarbową.

Jak przygotować się do kontroli

Po pierwsze przeczytaj dokładnie zawiadomienie o kontroli. To waśnie w zawiadomieniu zawarte są najważniejsze informacje odnośnie kontroli. Podane tam są informacje co dokładnie będzie przedmiotem kontroli. Innymi słowy o jakie zobowiązanie podatkowe chodzi i za jaki okres. Pamiętaj, że kontrola skarbowa może rozpocząć się nie wcześniej niż przed upływem 7 dni od doręczenia zawiadomienia.

Masz więc 7 dni, by samodzielnie usunąć braki w dokumentacji i samodzielnie usunąć mogące budzić, wątpliwości kontrolujących

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu – Kontrola podatkowa – podstawy, które musisz wiedzieć

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kara umowna - co warto wiedzieć?

Wyznacz pełnomocnika

Masz prawo wyznaczyć osoby, które w trakcie kontroli będą odpowiedzialne za bezpośredni kontakt z pracownikiem urzędu skarbowego, który przyjdzie na kontrolę. Co więcej nie musi to być pracownik Twojej firmy. Może to również być osoba z zewnątrz, na przykład doradca podatkowy. Skorzystanie z usług doradcy podatkowego jest dobrym pomysłem dla osób, które zupełnie nie mają wiedzy w materii podatków i przepisów prawa, Doradca podatkowy, który będzie Cię reprezentował zadba o Twoje interesy.

Jak przygotować się do kontroli

Jak przygotować się do kontroli – Upewnij się zanim odpowiesz na pytanie

Na pytania zadawane w trakcie kontroli warto odpowiadać rozważnie, Jeśli nie jesteś pewny stanu faktycznego lub nie dysponujesz właściwą wiedzą poproś o wydłużenie czasu na udzielenie odpowiedzi. Z całą pewnością nie podpisuj oświadczeń, co do których treści nie masz pewności. Nie podpisuj dokumentów, których nie rozumiesz. Sprostowanie nieporozumień i nieprawdziwych informacji, może być potem bardzo trudne, Rodzić konsekwencje, których na początku możesz nie przewidzieć. Pamiętaj o tym że w trakcie kontroli Ty również masz swoje prawa.

Czytaj  Czym jest indos i co oznacza w praktyce ?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Tarcza antyinflacyjna 1.0 - przedłużenie

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Tarcza antyinflacyjna 1.0 - przedłużenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *