jak założyć działalność

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności gospodarczej bez możliwości udzielania płatności przy pomocy terminala jest dużym minusem dla firmy. W poniższym artykule zostanie wspomnianych kilka zalet, dlaczego warto mieć terminal płatniczy w firmie. Przeczytaj go do końca.

jak założyć działalność Dlaczego warto mieć terminal płatniczy w firmie

Coraz więcej ludzi nie nosi przy sobie gotówki

Rozwój technologiczny w obszarze bankowym umożliwił nie noszenie przy sobie gotówki. Dużym krokiem umożliwiającym to, stały się terminale płatnicze, które pozwalają na inny sposób dokonywania płatności. Badania pokazują, że taki sposób płatności jest najbardziej popularny wśród młodych ludzi. Choć również uczestniczą w nim osoby starsze, będące już na emeryturze. Taki sposób płatności również zyskał u nich popularność oraz brak posiadania przy sobie gotówki jest wygodny oraz bardziej bezpieczny.

Coraz większa liczba firm przekonuje się do wprowadzenia płatności przy pomocy terminala

Ten rodzaj płatności zyskał coraz większą popularność. Aktualnie jest on obecny w dużej części piekarni oraz cukierni, salonach fryzjerskich, gabinetach weterynaryjnych oraz w prywatnych gabinetach lekarskich. Ta tendencja pokazuje, że płatności za wykonaną usługę lub zrobiony zakup nie są tylko zarezerwowane dla firm prowadzonych w centrach handlowych lub hotelach.

Dlaczego warto mieć terminal płatniczy w firmie?

Oto kilka zalet, które wynikają z możliwości płatności terminalem w firmie:

  • płatność kartą jest zazwyczaj mniej ograniczona od płatności gotówką. Ilość pieniędzy w portfelu jest konkretna. Nie pozwala to na wzięcie większej ilości produktów lub skorzystania z większej ilości usług;
  • płatność bezgotówkowa, dla firmy jest dużo bezpieczniejsza od płatności gotówkowej. W takiej sytuacji nie ma możliwości, aby firma przyjęła płatność zrobioną fałszywymi banknotami. Bezpieczniej jest również, jeśli zjawiłby się złodziej, który ukradłby gotówkę z kasy.
jak założyć działalność Dlaczego warto mieć terminal płatniczy w firmie

Co się dzieje w firmach, gdy nie ma możliwości płacenia przy pomocy karty płatniczej?

W zależności od rodzaju sytuacji, często bywa, że dany klient odłoży produkty, które chce kupić i wyjdzie z pustymi rękami ze sklepu. Jest to reakcja na brak możliwości zapłacenia kartą. W innych okolicznościach, klient zachowuje się inaczej. Wychodzi z firmy (która może być sklepem, lokalem usługowym) i udaje się do bankomatu, po czym wraca po chwili i dokonuje płatności w odpowiedni sposób. Takie działanie może spowodować, iż następnym razem klient przyjdzie od razu z gotówką lub uda się do firmy konkurencyjnej, która umożliwi bardziej przystępny sposób płatności.

Czytaj  Silversi na rynku pracy - jak sobie radzą ?

Przeczytaj o: Kiedy trzeba mieć kasę fiskalną?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Polski Ład - jak zmieni się składka zdrowotna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *