CIT Estoński - terminy zapłaty podatku

Po pierwsze musisz wiedzieć, że CIT estoński to rozwiązanie dużo bardziej złożone niż ten sam podatek, jaki płacą przedsiębiorcy w Estonii. Podatki te mają ze sobą nie wiele wspólnego. W Polsce przepisy o CIT estońskim mają wejść w życie już w 2022. Co do zasady podatek ten będzie miał dwa warianty,. – Opiszemy je szczegółowo w kolejnych artykułach. Na razie ujmijmy rzecz w skrócie. Ustawodawca chce w ten sposób zachęcić firmy do ponoszenia większych nakładów na inwestycje. Po drugie specjalny fundusz inwestycyjny ma stać się alternatywą dla finansowania inwestycji długiem. Jakie są stawki w CIT estońskim? – Przeczytaj proszę ten artykuł do końca – CIT Estoński – terminy zapłaty podatku

  1. Ryczałt od dochodów spółek kapitałowych
  2. Specjalny fundusz inwestycyjny

W poprzednim artykule “Jakie są stawki w CIT Estońskim” mówiliśmy , o tym jak polski ustawodawca ustalił stawki podatku w ustawie o CIT Estońskim i co może być ich alternatywą. Teraz opiszemy krótko kiedy ten podatek musisz zapłacić.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Czy ubezpieczenie od utraty dochodu może stanowić koszt?

CIT Estoński – terminy zapłaty podatku – Do kiedy musisz zapłacić podatek ?

Termin został określony przez ustawodawcę na dzień do 20 dnia siódmego miesiąca roku podatkowego.. Oczywiście tylko jeśli Twoja firma zdecyduje się na wypłatę dywidendy. Co więcej jeśli nie spełniamy warunków, bu stosować CIT Estoński termin ten ulega skróceniu. W tej sytuacji podatek będziemy musieli zapłacić do końca 3 miesiąca roku następującego po roku, w którym stosowaliśmy ryczałt.

Co ważne jeśli zdecydujesz się na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy podatek musisz zapłacić do 20 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w który dokonaliśmy wypłaty dywidendy. Czyli zaliczki musisz opodatkować !!

Czytaj  Zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych

Jeśli okaże się, że przekroczyłeś 100 milionów z VAT to może się okazać, że będziesz musiał dopłacić 5% dodatku. Zatem pojawi się domiar, którego nie możesz wykluczyć.. Zatem uważaj, jeśli jesteś na granicy tych dochodów. Wtedy Twoja podstawa opodatkowania wyniesie, aż 30%

Zachęcam Cię do przeczytania innych wpisów dotyczących ryczałtu od spółek kapitałowych. Z nich dowiesz się między innymi co z dywidendami.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Co zrobić ze źle wrzuconym wydatkiem w koszty przychodu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *