Wiele firm o ugruntowanej pozycji na rynku oraz dobrej kondycji finansowej decyduje się na wzięcie leasingu w procedurze uproszczonej. Ten sposób jest zdecydowanie najszybszą możliwością otrzymania leasingowanego przedmiotu, a także charakteryzuje się bardzo małą ilością wymaganych dokumentów. Jednakże niestety nie wszystkie towary przyznaje się w tej formie leasingu. Co zatem można wziąć na leasing uproszczony? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.
Na czym polega leasing uproszczony?
Najprościej mówiąc, w leasingu uproszczonym pomijana jest kwestia związana ze sprawdzeniem stanu finansowego przedsiębiorstwa. Tym samym cała procedura przyznania leasingu składa się z minimum formalności, a samą decyzję otrzymuje się nawet w przeciągu paru godzin. Z drugiej strony, leasing o uproszczonej procedurze charakteryzuje się wyższą opłatą początkową. Opłata początkowa jest kosztem jednorazowym i niezależnym od opłacanych rat leasingowych. Jej celem jest zabezpieczenie firmy leasingowej przed niewywiązaniem się z umowy przez przedsiębiorcę. Z tego powodu nie podlega zwrotowi.
Co można wziąć na leasing uproszczony?
Każda z firm leasingowych ma własne zasady postępowania, jednakże zazwyczaj na leasing uproszczony można wziąć popularne środki trwałe, na które jest duże zapotrzebowanie. Chodzi tu o zabezpieczenie interesu firmy leasingowej. W razie problemów ze spłatą rat, przedmiot leasingowany zostanie sprzedany. Podobnie wygląda sprawa w sytuacji, gdy leasingobiorca nie będzie chciał wykupić przedmiotu. Jak łatwo się domyślić, firmie leasingowej w obu przypadkach będzie zależało na sprzedaniu przedmiotu leasingu. Nastąpi to na pewno dużo szybciej w przypadku towaru o dużym popycie niż takim, który jest unikalny i cieszy się małym zainteresowaniem. Poza tym, ważny jest stan przedmiotu, który będzie leasingowany. Firmy leasingowe w przypadku procedury uproszczonej wymagają, aby przedmiot był nowy lub używany przez krótki czas i zachowany w bardzo dobrym stanie (również wizualnym).
Leasing uproszczony a zawody powszechnego zaufania
Wiele leasingodawców ma w swojej ofercie przygotowaną opcję dla osób wykonujących zawody powszechnego zaufania. Zaliczyć do nich możemy np. lekarzy różnych specjalizacji, informatyków czy prawników. W takim przypadku mogą się oni starać o leasing uproszczony na sfinansowanie urządzeń niezbędnych do pracy.
Przeczytaj o: Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej?
Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!
Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum
Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28
Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum
Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork