Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą prawo zobowiązuje Cię do właściwego opisywania i archiwizowania dokumentów. Różne dokumenty mają różne okresy przechowywania. Na przykład w przypadku dokumentacji kadrowej, konieczne jest przechowywanie jej przez aż 50 lat. Jak zatem uniknąć chaosu w dokumentach i dokładnie wiedzieć co gdzie jest. Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie koniecznie przeczytaj – Jak prawidłowo opisać dokumenty ?
W przypadku przechowywania dokumentacji kadrowej zaopatrzyć się w pojemne i bardzo trwałe pudła archiwizacyjne. Dokumenty muszą być właściwie zewidencjonowane, tak abyś w przyszłości mógł łatwo i bezbłędnie odszukać właściwe informacje.
Gromadź dokumentację w teczkach i segregatorach. Grzbiety segregatorów opisuj tak, jakbyś robił to dla osoby, która nigdy nie miała z nimi styczności. Nie ufaj nigdy swojej pamięci. Za 3 klata niestety nie będziesz pamiętał czego dotyczy dany segregator. Ten sposób sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy masz dużo dokumentów i faktur
W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu – Nowy Polski Ład – jakie będzie Twoje wynagrodzenie
Chcesz założyć działalność w Krakowie?
Zadzwoń – 516 066 671
Chcesz założyć działalność w Poznaniu?
Zadzwoń – 790 840 670
Jak prawidłowo opisać dokumenty ? – Stwórz elektroniczne archiwum
Znakiem naszych czasów jest digitalizacja dokumentów, także archiwum. Skorzystaj z tego ! Zeskanowanych dokumentów nie nadgryzie przecież ząb czasu, zatem nie istnieje niebezpieczeństwo że nie odczytasz wyblakłego już dokumentu. Skanuj więc te dokumenty, których nie musisz przechowywać na papierze Ponad to jes to przecież bardzo ekologiczne, Zeskanowane dokumenty możesz szybciej udostępnić i dużo trudniej je utracić. Co więcej chmura nie zabiera fizycznego miejsca inaczej niż tradycyjne archiwum. Pamiętaj tylko rób zawsze kopie zapasowe ! To bardzo ważne by zawsze robić w dwóch miejscach zapasowych. Przy czym jednym z tych miejsc będzie dysk zewnętrzny zlokalizowany w innym miejscu niż główny komputer na którym pracujesz.
Czym różni się back up od kopii zapasowej ?
Back up to po prostu ścieżka zapisu, pozwala nam wrócić do tego z czego korzystaliśmy wcześniej. Możesz zatem przywrócić jakiś fragment tego co zapisujemy. Kopia zapasowa natomiast jest nadpisaniem pliku o nową wersję
Chcesz założyć działalność w Krakowie?
Zadzwoń – 516 066 671
Chcesz założyć działalność w Poznaniu?
Zadzwoń – 790 840 670
Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!
Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum
Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28
Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum
Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork