Jak pokazują dane z KRS o liczbie nowych firm w 2020 roku w Polsce zarejestrowało się 496.000 nowych spółek. Warto zauważyć, że aż 412.000 z nich to właśnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dlatego to właśnie im będzie poświęcony ten artykuł. Przeczytaj koniecznie ten artykuł. – Spółka w Nowym Polskim Ładzie. – jeśli chcesz dowiedzieć się jakie będą zmiany.

Spółka w Nowym Polskim Ładzie

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć sobie na pytanie czy spółka z.o.o. zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Wato wiedzieć, że w Nowym Polskim Ładzie składką ZUS obejmie jednoosobowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. ZUS będzie traktował taki podmiot jak przedsiębiorcę. Nie będzie niestety możliwości zapłat preferencyjnych składek. Generalnie wspólnicy spółek z.oo. nie płacą składek na ZUS, ale nowe przepisy zakładają oskładkowanie członków zarządu tych spółek.

Co jeszcze warto wiedzieć ? Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest zawsze dużo droższa w prowadzeniu od jednoosobowej działalności gospodarczej. Głównie dlatego ,że mamy obowiązek prowadzimy kasę fiskalną. Co ważne musimy księgować również wyciągi bankowe. Zanim zdecydujesz się na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zapytaj specjalistę czy w Twoim przypadku będzie to optymalne podatkowo.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Umowa przedwstępna kiedy warto ją podpisać ?

Spółka w Nowym Polskim Ładzie – czy warto na nią przejść z JDG?

Wielu przedsiębiorców prowadzących obecnie jednoosobowe działalności gospodarcze zastanawia się traz nad przekształceniem swoich firm w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Pokażemy Ci jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

Do plusów należy na pewno to, że

  • Zostanie zachowana cała historia z naszymi kontrahentami. Ma to ogromne znaczenie w kontekście konkurencyjności naszej firmy
  • Co więcej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością obejmuje prawo sukcesji
  • Firma zachowuje także całą historię wobec instytucji finansowych. Mówimy tu o bankach i firmach leasingowych. Musisz przyznać, że to duży plus.
Czytaj  Gdzie znaleźć informacje o zamówieniach związanych z Unią Europejską
Spółka w Nowym Polskim Ładz

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu. Polski Ład – co zmieni się dla IT

Do minusów należy na pewno to, że

  • Nie będzie kontynuacji w zakresie podatku dochodowego. Bo spółka płaci przecież podatek CIT, a osoba fizyczna rozlicza się z podatku PIT.
  • Przy przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zapłacisz przede wszystkim duży CIT. Co więcej dotyczy to także przypadku,gdy jednoosobowa działalność będzie aportem do spółki z o.o. Nie będziesz mógł płacić małego podatku CIT.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Moja firma i praca w Poznaniu - konferencja

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Własna działalność – środki z kredytu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *