Czym jest pożyczka leasingowa ?

Czym jest pożyczka leasingowa ? Aktualnie na rynku finansowym widzimy stały rozwój, w którym konkurencja dąży do tworzenia coraz to bardziej dostosowanych rozwiązań do indywidualnych potrzeb klientów. Jednym z takich innowacyjnych produktów jest pożyczka leasingowa. Kto może skorzystać z tego rodzaju finansowania?

Pożyczka leasingowa jest podobna do kredytu bankowego, ale charakteryzuje się znacznie krótszym czasem załatwienia formalności. Osoba, która decyduje się na pożyczkę leasingową, staje się faktycznym właścicielem przedmiotu umowy już w momencie jego zakupu, korzystając z pozyskanych środków. To rodzaj finansowania, który łączy w sobie cechy zarówno kredytu, jak i leasingu.

Na jakie cele można przeznaczyć środki z pożyczki leasingowej? Oto niektóre z możliwych opcji:

  1. Zakup urządzeń medycznych.
  2. Nabywanie pojazdów ciężarowych.
  3. Finansowanie maszyn i urządzeń produkcyjnych.
  4. Inwestowanie w komputery.

Najczęściej korzystają z tej formy finansowania branże budowlana, która nabywa maszyny budowlane, oraz rolnicza, która inwestuje w maszyny rolnicze czy naczepy. Pożyczka ta jest dedykowana głównie tym, którzy chcą nabyć przedmiot na fakturze VAT marża, planują skorzystać z pomocy de minimis lub zamierzają sfinansować instalację fotowoltaiczną. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to narzędzie do spłaty innych zobowiązań finansowych ani do modernizacji istniejących już maszyn, remontów czy zakupu materiałów do produkcji.

Czym jest pożyczka leasingowa ?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co to jest spółka z o.o.?

Jeśli interesuje Cię ten temat, to zachęcam do zapoznania się z innym naszym artykułem o leasingu.

Na jak długo można zawrzeć umowę pożyczki leasingowej? Maksymalny okres to 8 lat, ale możliwe są także krótsze okresy, nawet kilka miesięcy. Spłata zobowiązania może odbywać się w formie równych rat.

Kto może skorzystać z tego rozwiązania? To szczególnie atrakcyjna opcja dla firm, które otrzymują dofinansowania z Unii Europejskiej. Ważne jest, że korzystając z pożyczki leasingowej, łatwiej jest rozliczyć projekty unijne. Co istotne, w przeciwieństwie do leasingu, nie trzeba wnosić wkładu własnego. Kupując przedmiot za pośrednictwem środków z pożyczki leasingowej, można swobodnie nim zarządzać.

Czytaj  Rodzaje kredytów: kredyt konsolidacyjny

Czytaj  Od czego zależy sukces w e-commerce?

Warto zapamiętać, że w przypadku pożyczki leasingowej nie dostaniesz środków na konto konto, lecz na konto sprzedającego przedmiot leasingu. Ponadto to nasza firma zostaje właścicielem tego przedmiotu, a faktura jest wystawiana na firmę. W przypadku zakupu samochodu jesteś odpowiedzialny za wszelkie formalności związane z jego rejestracją w urzędzie komunikacji.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Co to jest spółka z o.o.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *