Opodatkowanie umów cywilnoprawnych

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Doradca podatkowy jest zawodem zaufania publicznego. Został on powołany ustawą o doradztwie podatkowym. Bardzo dobrym pomysłem jest zwrócenie się do takiej osoby, jeśli ma się problem związany z podatkami. Jej zadaniem jest ochrona praw oraz interesów klienta. Z tego powodu doradza on w sprawach, które mają związek z podatkami, ale także w kwestiach prawnych oraz finansowych. Czym zajmuje się doradca podatkowy? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami w urzędzie skarbowym?

Czym zajmuje się doradca podatkowy  Jak założyć działalność

Jakie kwalifikacje trzeba posiadać?

Aby zostać doradcą podatkowym trzeba posiadać wysokie wykształcenie oraz wysokie kwalifikacje poświadczone egzaminem państwowym. Otrzymany tytuł zawodowy „doradca podatkowy” podlega ochronie prawnej. Ze względu na obszar jakim zajmuje się doradca podatkowy, musi on posiadać specjalistyczną wiedzę oraz duże doświadczenie z zakresu szeroko rozumianego prawa finansowego, podatkowego, a także innych dziedzin prawa. Doradca podatkowy na bieżąco musi aktualizować swoją wiedzę oraz śledzić wszystkie gospodarcze informacje, ponieważ mają one związek z wykonywanem przez niego zawodem. A najgorszą rzeczą może być wprowadzanie niechcący klienta w błąd, który wyniknął z braku zainteresowania się sprawdzaniem nowych, zmienionych informacji o tematyce podatkowej, gospodarczej oraz prawnej.

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Doradca podatkowy zajmuje się wieloma sprawami. Do najpopularniejszych należy bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego, obliczanie podatków oraz sporządzanie rocznej deklaracji podatkowej. Oprócz tego doradca przygotowuje opinie, także różnego rodzaju dokumentację z zakresu prawa podatkowego oraz przeprowadza przeglądy podatkowe. Taka osoba bardzo często reprezentuje klientów przed organami podatkowymi bądź sądami administracyjnymi.

Czym zajmuje się doradca podatkowy  Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jakie są rodzaje kredytów dla firm?

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Instagram Banner

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Czytaj  Jak obniżyć koszty w firmie?
Czytaj  Jak właściwie działa tarcza podatkowa ?

Jak zostać doradcą podatkowym?

Osoba, które chce zostać doradcą podatkowym nie może być karana. Oprócz tego należy ukończyć studia wyższe. A następnie odbyć półroczna praktykę zawodową. Po tym trzeba zdać egzamin z części pisemnej oraz ustnej.

Gdzie może pracować doradca podatkowy?

Takie osoby pracują w kancelariach prawnych, podatkowych lub też w firmach doradczych. Doradców zatrudniają także firmy, średnie lub duże po to, by dokonywali nadzoru nad firmowymi podatkami.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Czym jest dźwignia finansowa ?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Leasing – czy to rodzaj kredytu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *