Kupienie nieruchomości, czyli mieszkania lub w domu cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Z tego powodu, wiele osób zastanawia się nad otworzeniem własnego biura nieruchomości. Jak wygląda sprawa z posiadaniem licencji? Czy jest to potrzebne? Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Czy cudzoziemiec może zarejestrować firmę w Polsce?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji Jak założyć działalność

Czym zajmuje się biuro nieruchomości?

Jest to rodzaj usługi pośredniczenia, które obejmuje udzielenia pomocy w zakupie, sprzedaży, dzierżawie, najmie. Obejmuje ona stronę, która poszukuje nieruchomości do kupna jak i tą, która chce sprzedać nieruchomość. A w nieruchomości wliczane są mieszkania, domy, lokale komercyjne.

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? 

Na początku wspomnę, że istnieje możliwość otworzenia biura nieruchomości bez licencji. Jest to usługa pośrednicząca, która nie jest w żaden sposób regulowana przepisami. Choć prawdą jest, że kiedyś, aby otworzyć taką firmę należało uzyskać licencję, ale teraz już tak nie jest. Dzięki temu, temat jest bardziej dostępny dla zainteresowanych osób. Jednakże ważne jest, aby wraz z dniem założenia działalności gospodarczej mieć zapewnioną ochronę ubezpieczeniową. A konkretniej chodzi o ubezpieczenie OC, które będzie chroniło biuro nieruchomości przed konsekwencją błędnie podjętej decyzji, które zaliczały się do docelowej aktywności biura nieruchomości. Przeważnie suma standardowego i gwarancyjnego OC wynosi 25 tys. euro dla jednego zdarzenia.

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co to jest i czego dotyczy WNiP?

Jakie są wymogi formalne majce związek z założeniem działalności gospodarczej?

Przed założeniem biura nieruchomości warto zastanowić się jaką formę działalności otworzyć. Pomocna może być tutaj odpowiedź, ilu chce się zatrudnić pracowników, czy będzie to jednak firma, do której nie będzie potrzebne, aby zatrudniać dodatkowe osoby. Tym samym można otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną. Obie wspomniane formy nie wymagają dodatkowych formalności. Może to być także spółka jawna, spółka z o. o., komandytowa, komandytowo-akcyjna a nawet spółka akcyjna. Dodatkowo także należy zastanowić się nad formą opodatkowania, a cała księgowość będzie wymagała odpowiedniego zarządzania księgami rachunkowymi.

Czytaj  Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Różnica między rokiem podatkowym a rokiem obrotowym

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Co to jest i czego dotyczy WNiP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *