Zdarzają się przedsiębiorcy, którzy jak największą ilość wydatków chcą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Bardzo duża część z nich bardziej wydaje się być kosztem prywatnym, a nie firmowym. Jak wygląda sprawa w przypadku zakupu zegarka? Czy zegarek może być kosztem firmowym? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie.

Przeczytaj o: Prezent dla kontrahenta — jakie są skutki VAT?

Czy zegarek może być kosztem firmowym Jak założyć działalność

Możliwość odliczenia podatku VAT lub zmniejszenie podatku dochodowego o poniesione koszty w działalności gospodarczej jest możliwe. Aby do tego doszło, wydatek musi mieć związek z prowadzoną firmą oraz dobre uzasadnienie. 

Czy zegarek może być kosztem firmowym?

Na początku myśląc o możliwości włączenia wydatku na zakup zegarka dla siebie, pada w głowie myśl, że jest to niemożliwe, ponieważ zegarek bardziej odpowiada wydatkom życia prywatnego, a nie zawodowego. Jednakże częściowo jest to prawa, ale nie do końca. Wszystko zależy od tego, jaki ma być to rodzaj zegarka. Jeśli chodzi o klasyczny zegarek, czyli z modelem mechanicznym, rzeczywiście nie jest to możliwe. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku zegarka smart (inaczej smartwatch), który posiada dodatkowe funkcje takie jak: obsługa powiadomień z telefonu, połączeń telefonicznych, monitorowanie przychodzących wiadomości, kalendarz z przypomnieniem o zaplanowanych spotkaniach, itd. Jak pokazują wskazane funkcje, zegarek smart jak najbardziej może być pomocą w prowadzeniu działalności. Nie w każdej sytuacji można sięgnąć po telefon, np. podczas spotkania, szkolenia. Dostając powiadomienie na telefon przedsiębiorca od razu dowie się o sprawie i będzie mógł też zareagować, gdyby była taka konieczność. I ten argument sprawia, że można zaliczyć go do kosztów. Wynika to z faktu, że zegarek będzie pomocnym narzędziem w prowadzeniu biznesu.

Czy zegarek może być kosztem firmowym Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Czytaj  Księgowanie zakupów na rzecz firmy

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co to jest “mały ZUS” i kto go może płacić?

A co w przypadku zakupu zegarka dla pracownika?

Pracodawca przy pomocy wręczonego zegarka chce dać nagrodą, premię lub motywację do pracy dla swojego pracownika. Z tego powodu jak najbardziej można zaliczyć wydatek do kosztów uzyskania przychodu, ponieważ uzasadnienie tego wydatku jest zasadne i ma sens. Jednakże w takim wypadku raczej chodzi o klasyczny model mechanicznego zegarka, który nie posiada dodatkowych funkcji. Jednakże pomimo takiej możliwości, dobrze jest porozmawiać o tym z księgową i zasięgnąć jej opinii.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Wycofanie auta firmowego z firmy

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czym jest pusta faktura ? - sprawdź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *