Polacy nie chcą być zmęczeni !

Polacy nie chcą być zmęczeni ! Przepracowanie może negatywnie wpływać na wydajność w pracy i może prowadzić do popełniania błędów. W Polsce, z powodu łatwego dostępu do zwolnień lekarskich , często dochodzi do nadużyć Ludzie używają argumentu “wypalenia zawodowego” jako przyczyny swojej absencji w pracy.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Odwołanie od zamówienia publicznego
w środku

Według danych z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), pracownicy w Polsce znajdują się w czołówce europejskich narodów, jeśli chodzi o liczbę przepracowanych godzin rocznie. Tylko Maltańczycy, Grecy, Rumuni i Chorwaci pracują dłużej niż Polacy. W 2021 roku średni czas pracy w Polsce wynosił 1830 godzin, podczas gdy pracownicy z Niemiec i Wielkiej Brytanii pracowali krócej – odpowiednio o 481 i 333 godziny.

Czytaj  Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa – Kopex S.A. – Analiza rentowności przedsiębiorstwa

Polacy nie chcą być zmęczeni !

Jednym z czynników przyczyniających się do wypalenia zawodowego w Polsce jest praca nadgodzinowa. Wykonywanie zadań, które wykraczają poza standardowe obowiązki zawodowe. To prowadzi do zmęczenia i częstego sięgania po zwolnienia lekarskie, aby odpocząć od pracy. W niektórych przypadkach pracownicy nawet zmieniają miejsce pracy.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Gdzie sprawdzić czy kontrahent istnieje ?

Polacy nie chcą być zmęczeni ! Jak się ma nasza psychika ?

Badanie “Dobrostan psychiczny w pracy” przeprowadzone na zlecenie Nationale-Nederlanden wykazało, że pracodawcy mogą poprawić stan psychiczny swoich pracowników. Pracownicy uważają, że jasny system awansów i wynagrodzeń jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ich dobre samopoczucie. Dofinansowanie do wyjazdów urlopowych, aktywności kulturalnych i sportowych, a także grupowe ubezpieczenia są również istotnymi benefitami dla pracowników. Szkolenia i zajęcia odstresowujące również są cenione przez pracowników.

Czytaj  Lekarz nie dopuścił pracownika do pracy - co dalej ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *