W obecnych czasach bardzo wiele operacji bankowych wykonuje się osobiście, poprzez telefon lub komputer. Wykonując wiele przelewów lub jeden, ale z roztargnieniem można doprowadzić do popełnienia błędu, polegającym na zrobieniu przelewu na złe konto lub na złą kwotę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jak cofnąć przelew? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Europejski przelew SEPA – co to jest i kiedy z niego skorzystać?

Jak cofnąć przelew jak założyć działalność

Czy można cofnąć przelew?

Ną początku należy wspomnieć, że przelew jest rodzajem usługi płatniczej, które na nasze zamówienie zrealizuje bank. Aby transakcja doszła do skutku, osoba wykonująca przelew musi zatwierdzić operację. Choć banki teoretycznie działają przez cały czas, tzn. duża część bankomatów dostępnych jest przez całą dobę. Również przez całą dobę można wykonać przelew. Nie oznacza to, że w momencie nadawania przelewu od razu trafi on do odbiorcy. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli zrealizuje się przelew w trybie natychmiastowym lub przelew na telefon. Każdy z banków ma wyznaczone zazwyczaj trzy terminy godzin w ciągu dnia (np. 10:30, 14:30, 17:00), kiedy wysyłane są przelewy oraz także kiedy przelewy są otrzymywane. Oznacza to, że jeśli nadamy przelew na inne konto o 8:40, zostanie on wysłany z jednego banku do drugiego na pierwszej sesji, która nadejdzie dla przelewów wychodzących. Tym samym oznacza to, że jeśli popełniło się błąd i zorientowało się o tym fakcie, to bez problemu można anulować wysłanie przelewu. Aby to zrobić należy zalogować się do bankowości internetowej. Najlepiej z poziomu komputera, a nie z aplikacji. Następnie wejść w transakcje które czekają na realizację i anulować tę, która zawiera błędy.

Jak cofnąć przelew jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Czytaj  Czy jest możliwość zwolnienia ze składek ZUS?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Czy jest możliwość zwolnienia ze składek ZUS?

Jak cofnąć przelew przesłany do innego banku?

Wszystko zależy od sytuacji, czy źle wpisano kwotę czy numer konta. Jeśli znamy odbiorcę przelewu warto się z nim skontaktować i powiedzieć, że przypadkiem dostał przelew lub na kwotę wyższą. Wtedy dużą szansą jest możliwość, że sprawa zakończy się polubownie. Gorzej wygląda sytuacja, jeśli wpisano zły numer konta i nie wiadomo do kogo trafiły pieniądze. W takiej sytuacji najlepszą sprawą jest skontaktowanie się z bankiem i przedstawienie sprawy.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co to jest samofakturowanie i kiedy z niego skorzystać?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Wydatki firmowe i prywatne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *