Na temat inwestowania pieniędzy powstało setki artykułów. Temat ten jest bardzo szeroki, oraz pierwszą rzeczą, która rozróżnia możliwości zainwestowania jest budżet, jaki chce się na to przeznaczyć. Może to być stosunkowo mała kwota, czyli do 10 000 zł lub dużo większa, czyli do 100 000 i więcej. W tym artykule będzie przegląd inwestycji, oscylujący między wskazanym minimum, a podanym maksimum. W co można inwestować pieniądze? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Czym jest coaching biznesowy?

W co można inwestować pieniądze jak założyć działalność

Sposoby inwestowania pieniędzy oprócz rozróżnienia na kwotę, którą się dysponuje, również można podzielić na inwestowanie ryzykowne oraz bardziej bezpieczne. Ten artykuł również będzie przekrojowy pod tym względem.

Rachunek oszczędnościowy

Pierwszym sposobem na inwestowanie swoich pieniędzy, czyli na sposobie ich pomnożenia jest założenie oszczędnościowej lokaty bankowej. Niestety rosnąca inflacja oraz obniżenie oprocentowania, które wpływa na powiększanie się kwoty wpływa na to, że ta opcja jest mało opłacalna. Jednakże praktycznie w każdym banku dzięki temu można uzbierać dodatkową kwotę. Na rachunek oszczędnościowy można wpłacić pieniądze jednorazowo, choć najczęściej każdego miesiąca robi się przelew (zazwyczaj zlecenie stałe) zasilający i powiększający kwotę, która sama na siebie zarabia. Z pewnością jest to bezpieczna forma inwestowania, można zacząć z budżetem wynoszącym nawet kilkaset złotych. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, to warto zobaczyć jakie oferty maja różne banki.

Fundusze inwestycyjne

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie pieniędzy w fundusze inwestycyjne. Przekazuje się swoje pieniądze do firm oraz osób, które potrafią inwestować pieniądze oraz mają w tym temacie sporą wiedzę. Zarobek na inwestowaniu dzielony jest zazwyczaj na pół, czyli połowę zatrzymuje firma, a połowę otrzymuje klient przekazujący swoje pieniądze. Ten sposób inwestowania pieniędzy jest również bezpieczny (choć wszystko zależy od podmiotu zajmującego się tym tematem), jednakże wymaga wpłacenia on większej kwoty pieniędzy, co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Czytaj  Podział faktoringu - zawiadomienie dłużnika
W co można inwestować pieniądze jak założyć działalność

A może zainwestuj w siebie?

Zainwestowanie w siebie pieniędzy choć wiąże się z ulokowaniem pieniędzy na coś, to w gruncie rzeczy konsekwencją tego może być zdobycie większych umiejętności. Co może przełożyć się na dostawanie innych zleceń, bardziej wymagających specjalistycznej wiedzy i umiejętości. Może to wpłynąć także na przebranżowienie się lub otworzenie na zagraniczne rynki.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czym jest danina solidarnościowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *