Z ulgi na robotyzację przemysłową mogę skorzystać przedsiębiorstwa, które chcą usprawnić pracę poprzez wdrożenie robotów przemysłowych. Zadaniem ulgi jest zwiększenie produktywności oraz konkurencyjności na rynku polskim oraz między narodowym. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Polski Ład — ulga na robotyzację.

Przeczytaj o: Polski Ład — ulga na prototyp

Polski Ład  ulga na robotyzację jak założyć działalność

Kto może skorzystać z ulgi na robotyzację?

Ten rodzaj ulgi jest skierowany dla polskich firm, które ze względu na wysokie koszty nie mogą pozwolić sobie na poniesienie dodatkowych dużych wydatków, aby udoskonalić swój sposób wykonywania określonego towaru. Dzięki skorzystaniu z ulgi, koszty staną się dużo niższe i tym samym proces wprowadzenia robotyzacji będzie bardziej dostępny. Dodatkowo pomoże to zwiększyć ilość robotów w przemyśle przetwórczym, bo niestety Polska znacząco odbiega od innych krajów w Europie. Z tego właśnie powodu wprowadzono ulgę na robotyzację przemysłową, która jest obecna w innych krajach.

Na czym polega ulga na robotyzację?

Przedsiębiorca, który zakupi oraz zainstaluje robota przemysłowego będzie mógł odliczyć od podatku dochodowego 50% poniesionych kosztów podczas składania rocznego zeznania. Do kosztów, za które można otrzymać zwrot zalicza się:

  • koszt nabycia nowych robotów przemysłowych; maszyn i urządzeń peryferyjnych do robotów przemysłowych funkcjonalnie z nimi związanych; maszyn, urządzeń oraz innych rzeczy również mających związek funkcjonalny z robotami przemysłowymi, które pozwalają na zachowanie ergonomii oraz bezpieczeństwa pracy (odnosi się to do tych stanowisk, gdzie zachodzi interakcja człowieka z robotem przemysłowym). Mowa tu np. o czujnikach, przekaźnikach, zamkach bezpieczeństwa lub barierach fizycznych.
  • koszty nabycia wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do poprawnego uruchomienia,
  • koszt usług szkoleniowych lub kursów, które dotyczą obsługi robotów przemysłowych i innych środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych,
  • opłaty określone w umowie leasingu finansowego dotyczącego robotów przemysłowych i innych środków trwałych.
Czytaj  Polski Ład — ulga na sponsoring
Polski Ład  ulga na robotyzację jak założyć działalność

Polski Ład — ulga na robotyzację

Ulga na robotyzację obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Jej wprowadzenie jest dużym sukcesem. Wielu pracodawców wyczekiwało na nią, choć rozmowy o uldze były prowadzone przez ponad 2 lata. Dzięki temu, z pewnością poprawi to stan polskiego przemysłu i tym samym nagminnie nie będziemy odbiegać standardem od innych krajów.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czy można skrócić L4 ? - to warto wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *