jak założyć działalność

Oba pojęcia, wydają się być synonimami, czyli oznaczają to samo. Jednakże nie jest to prawda. Każde z nich definiuje inną rzecz związaniem z braniem kredytu. Przeczytaj artykuły do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie kredyt konsumencki a konsumpcyjny – czym się różnią.

jak założyć działalność Kredyt konsumencki a konsumpcyjny czym się różnią

Kredyt konsumencki a kredyt konsumpcyjny – czym się różnią?

Każdy ze wspomnianych wyżej kredytów jest udzielany przez bank. Elementem, który je odróżnia jest jedna z cech. Jeden z kredytów jest zdefiniowany w prawnie. Odnosi się do osoby zaciągającej kredyt. A zatem do konsumenta, więc mowa tutaj o kredycie konsumenckim. Z kolei kredyt konsumpcyjny wskazuje jakąś kategorię produktową, a pozyskane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

Co to jest kredyt konsumencki?

Kredyt konsumencki podlega prawnej regulacji i to różni go od kredytu konsumpcyjnego. Zapisy dotyczące jego znajdują się w Ustawie o kredycie konsumenckim. Tam znajduje się określenie zakresu obowiązków oraz określenie stron umowy kredytowej. Wysokość zaciągniętego kredytu w takiej sytuacji nie może być wyższa niż 255 550 zł (a także w innej walucie, która po przeliczeniu na złotówki nie może być wyższa). Do kredytów konsumenckich wlicza się m.in.: kredyty gotówkowe, obrotowe, samochodowe, kredyty konsolidacyjne, ratalne oraz także pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe. Kredyt konsumencki jest możliwy do wzięcia prez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

jak założyć działalność Kredyt konsumencki a konsumpcyjny czym się różnią

Co to jest kredyt konsumpcyjny?

O tym rodzaju kredytu nie wspomina żadna ustawa. Chodzi to o regulację w niej postępowania. Można go używać do określenia rodzajów kredytu. Jednakże zaciągając go nie trzeba oznajmiać do jakiego celu chce się go przeznaczyć. Koszty zobowiązania takiego kredytu ustalone są każdym banku. W każdym mogą być inne warunki, czyli np. sposób spłaty, odstąpienie od umowy. Kredyt konsumpcyjny może być przekazany w dwa sposoby. Jeden z nich to wypłata gotówkowa lub wpłacenie bezgotówkowe w formie przelewu na konto kredytobiorcy.

Czytaj  Jakie są przyczyny upadku firm ?

Przeczytaj o: Zarobki Polaków – średnia krajowa w 2021 roku

Jak naliczyć 40 euro rekompensaty w opóźnieniu płatności?

Przychód a dochód – czym się różnią?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czy można odzyskać pieniądze przelane na zły numer konta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *