CV dla Ukraińców

CV dla Ukraińców szukających pracy w Polsce to pierwszy krok do dobrej pracy. Przykładowe CV pomoże wam zapoznać się z jednym ze sposób w jaki możecie przygotować CV szukając pracy w Polsce. Przygotowaliśmy też dla was wersję w języku Ukraińskim tak, aby łatwiej wam było porównać słownictw. Oryginalną wersją jest wersja polska.

Wersja Ukraińska

CV dla Ukraińców – wersja Polska

Imię Nazwisko                                                                                

Cel

Szukam długookresowego zatrudnienia w zakresie sprzedaży i marketingu. Zależy mi na pracy w Poznaniu lub zdalnie. Posiadam wysoko rozwinięte umiejętności w dziedzinie, sprzedaży i marketingu potwierdzone przez 10 letnią praktykę w dużych ukraińskich i międzynarodowych firmach z branży retail i telekomunikacji.

DOŚWIADCZENIE

Lifecell – Branża telekomunikacyjna

Marzec 2018 – Luty 2021

 • Departament sprzedaży i marketingu.
 • Zarządzanie i kontrola wyników sprzedaży sieci sklepów.
 • Ekspert w zakresie wydajności sieci sklepów.

Osiąganie wyników w zakresie otwarcia nowych sklepów i osiąganych przez nie obrotów zgodnie ze strategią firmy. Zwiększenie liczby zawieranych umów w sieci sklepów. Uzyskiwanie dochodowości operacyjnej sklepów zgodnie z rocznymi planami. Przygotowanie raportów dochodowości dotyczących nowoutworzonych sklepów. Zarządzenie i regulowanie wsparciem operacyjnym sklepów zgodnie z rynkowymi wskaźnikami takimi jak ceny wynajmu/wskaźniki wydajności itd. Przygotowanie i aprobata propozycji otwarcia nowych sklepów. Informowanie o naruszeniach i karach na podstawie audytu sklepów i skarg klientów. Zarządzanie procesem obsługi oszustw i naruszeń. Przygotowanie informacji i prezentacji dla partnerów i zespołu sprzedażowego. Rozpoczęcie, akceptacja i wykonanie działań marketingowych w sklepach. Audyt działalności sklepów.

Foxtrot – Sprzedaż detaliczna elektroniki

Wrzesień 2016 – Luty 2018

 • Department of the development of new formats (since February 2017). 
 • Specialist in brand-zone management.

Organizacja i wsparcie zakładania nowych sklepów. Monitorowanie zgodności sklepów z wytycznymi dotyczącymi brandingu. Organizacja procesu kontroli i ciągłego zaopatrzenia stref sprzedaży (współpraca z dostawcami, sprzedaż i dystrybucja). Księgowość i kontrola płatności dla dostawców w ramach sieci firmowej. Budżetowanie, kontrola i implementacja budżetu. Negocjacje z dostawcami. Współpraca z pozostałymi działami w zakresie zarządzania strefami marek – rozbudowa, ustalanie celów, monitoring wdrożenia i zarządzanie projektami.

 • departament handlu,
 • starszy specjalista w zakresie marketingu i handlu,
Czytaj  Faktoring – rodzaje

Udział w procesie tworzenia i rozwoju firmowych wytycznych brandingu. Wprowadzania zmian i poprawek do wytycznych dla sklepów. Zarządzanie wdrożeniem nowych materiałów marketingowych znajdujących się w punktach sprzedaży. Przygotowanie zasad i wytycznych dotyczących reklamy (układ towarów i wykorzystanie sprzętu). Tworzenie i aktualizacja wytycznych dotyczących designu hali targowej.

Kyivstar – Branża telekomunikacyjna

Październik 2015 – Lipiec 2016

 • Dział BTL i marketingu.
 • Dział sprzedaży i marketingu.
 • Menedżer działu sprzedaży i marketingu.

Rozwój i wdrożenie ekskluzywnych kanałów sprzedaży. Rozwój i wdrożenie standardów rozłożenia urządzeń, akcesoriów i materiałów marketingowych. Tworzenie materiałów marketingowych do marketingu masowego (prepaid / postpaid), FTTB i małych i średnich przedsiębiorstw. Analiza zapotrzebowania dotyczącego materiałów marketingowych, czasowe wykonanie i kontrola wdrożenia. Optymalizacja wydajności i budżetowanie materiałów marketingowych w kanałach sprzedaży. Tworzenie i rozwój jednolitych standardów kanałów sprzedaży. Analiza efektywności działalności marketingowej i wyników sprzedaży w kluczowych segmentach: marketing masowy, Małe i Średnie, FTTB. Przygotowanie raportów. Tworzenie i aktualizacja analiz miesięcznych. Wsparcie okresowych i specjalnych raportów dotyczących kanału sprzedaży. Wsparcie i monitorowanie istotności niestandardowej komunikacji kanałów sprzedaży. Udział w międzydziałowych projektach firmy. 

Silpo, Furshet, Veluka Kishenya – Przemysł sprzedaży detalicznej

Wrzesień 2011 – Wrzesień 2015

Zawieranie umów marketingowych z dostawcami firmy. Przygotowanie i rozwój budżetów dla zawartych umów marketingowych. Monitoring i wsparcie wdrożeń (działalność początkowa, wykonanie strategii marketingowej dla sklepów, przygotowanie materiałów marketingowych). Zarządzenie dokumentami, kontrola płatności za usługi reklamowe. Analiza podjętych działań i raportowanie o nich dostawcom. Koordynacja umiejscowienia, dostępności materiałów korporacyjnych. Zarządzenie dostawą i dystrybucją POSM do sklepów. Organizacja zdjęć produktów, czasowa kontrola dostępności, praca z bankiem zdjęć. Kalkulacja standardów (rozwój, koordynacja, informowanie sklepów).

UkrNet -Branża Telekomunikacyjna, Uczestnik Work & Travel USA. Сredit Collection Group Raiffeisen Bank Aval PJSC. Branża detaliczna. Ekonomistka.

Lipiec 2006 – Sierpień 2011

Edukacja

Politechnika Kijowska – Narodowy Techniczny Uniwersytet Ukrainy

Czytaj  Czym jest lejek sprzedażowy ?

Wrzesień 2003 – Wrzesień 2008

 • Magister Ekonomii i Przedsiębiorczości
 • Dział inteligentnych systemów podejmowania decyzji w procesach biznesowych

UMIEJĘTNOŚCI

Umiejętności IT:

 • Zaawansowany użytkownik PC
 • Microsoft Office:
  • Word
  • Excel
  • PowerPoint
  • Outlook
  • Access
  • Project
 • 1C program – księgowość
 • SAP – finanse i księgowość
 • Adobe Photoshop CS6

Prawo jazdy: kategoria B i C.

LANGUAGES

Polski: Zrozumienie mowy i pisma, Aktywne mówienie, czytanie i pisanie – podstawowe

Angielski: wyższy-średni

Ukraiński: natywny

Rosyjski: natywny

ZAINTERESOWANIA

książki, filmy, podróże, sport i muzyka.

CV dla Ukraińców jest przykładem tego jak poukładać elementy swojego CV tak aby widoczne było twoje doświadczenia i poprzednie miejsca pracy.

Polecamy wam też jeden z naszych ostatnich artykułów: Ulga termomodernizacyjna powraca

Zobacz też – Lej sprzedażowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *