Zakłady bukmacherskie

W ciągu ostatnich lat zakłady bukmacherskie w Polsce przeszły znaczącą przemianę. Działalność firm bukmacherskich w Polsce reguluje Ustawa o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r., jednak bardzo istotna nowelizacja tej ustawy nastąpiła 15 grudnia 2016 r. Wprowadzone w nowelizacji ustawy przepisy zaczęły obowiązywać w większości od dnia 1 kwietnia 2017 r., a część zapisów od 1 lipca 2017 r. Przeprowadzona nowelizacja reguluje szczegółowo wszelkie kwestie związane z rynkiem gier hazardowych w Polsce. Zakłady bukmacherskie można prowadzić tylko po uzyskaniu licencji nadawanej przez Ministerstwo Finansów. Przedsiębiorstwo, które zamierza uzyskać licencje i prowadzić zakłady bukmacherskie przez Internet lub też stacjonarnie musi być przygotowane na wysokie koszty i mnóstwo formalności. Prawodawca wprowadził wiele wymogów do spełnienia. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Odpowiedzialność biura rachunkowego za błędy

Legalny bukmacher – czyli jaki?

Bukmacher, żeby działać legalnie musi mieć licencję Ministerstwo Finansów. Żeby ją otrzymać, bukmacher musi spełnić szereg wymogów:

  1. składać depozyt będący zabezpieczeniem dla graczy
  2. gwarantować bezpieczne sposoby wypłaty wygranych
  3. posiadać systemy zabezpieczające dane
  4. płacić podatki w imieniu graczy
  5. posiadać stronę w języku polskim i na domenie.pl
  6. mieć siedzibę i prowadzić działalność na terenie Polski
  7. weryfikować graczy: tożsamość, wiek i legalne pochodzenie pieniędzy na grę

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  KPI związane z klientami
Zakłady bukmacherskie – legalny rynek
Zakłady bukmacherskie – legalny rynek

Zakłady bukmacherskie – zezwolenie

W Polsce na prowadzenie działalności bukmacherskiej wymagane jest posiadanie zezwolenia. Wydawane jest ono na okres 6 lat przez Ministerstwo Finansów. Wszyscy legalni bukmacherzy muszą takie zezwolenie otrzymać, aby mogli przyjmować w Polsce zakłady bukmacherskie w sposób zgodny z prawem. Dotyczy to zarówno działalności prowadzonej przez sieć Internet, jak i w punktach stacjonarnych. Jednakże każda z tych form działalności wymaga osobnego zezwolenia. Do otrzymania zezwolenia niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku, w którym zawarte zostaną szczegółowe informacje dotyczące spółki. Ponadto jej udziałowców, sytuacji finansowej oraz planowanego przedsięwzięcia. Zezwolenie na organizowanie w Polsce zakładów wzajemnych mogą otrzymać wyłącznie podmioty występujące w postaci spółki z o.o. lub spółki akcyjnej z siedzibą w Polsce. W przypadku, gdy siedziba spółki znajduje się poza terytorium Polski, to spółka musi ustanowić w Polsce przedstawicielstwo lub oddział. Kapitał zakładowy spółki starającej się o przyznanie zezwolenia musi wynosić min. 2 mln zł. Wydanie zezwolenia jest płatne, a uzyskane z tego tytułu dochody stanowią dochód budżetu państwa. Ponadto, wszyscy legalni bukmacherzy muszą złożyć zabezpieczenie finansowe, w terminie określonym w zezwoleniu.

Czytaj  Upały a obowiązki pracodawcy

Zakłady bukmacherskie zarejestrowane w Polsce

Zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce posiada obecnie 19 bukmacherów: Totolotek, Fortuna, LV BET, forBET, STS, Etoto, Totalbet, Superbet, PZBuk (Cherry Online Polska), Betclic, BETFAN, eWinner, BetX, Betters, Fuksiarz, Betcris, TRAF-Zakłady Wzajemne – zakłady konne, Polski Bukmacher, który nadzoruje NobleBet, a także BestBet i Go+Plus. Spośród wymienionych bukmacherów wszyscy posiadają licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych przez internet.

Co grozi za świadomy udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich?

  • Gracze, którzy świadomie biorą udział w nielegalnych grach hazardowych, narażają się na grzywnę do 3 360 000 zł,
  • Za uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych bez koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia grozi kara utraty 100% wygranej nie pomniejszonej o koszty wpłaconych stawek,
  • O nałożeniu kary z ustawy hazardowej decyduje naczelnik urzędu celno-skarbowego.

Warte uwagi: Pomysł na biznes – agencja ubezpieczeniowa

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Pracownicze Plany Kapitałowe - co to jest?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Pracownicze Plany Kapitałowe - co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *